مقایسه کابل کواکسیال

آیا کابل کواکسیال از کابل اترنت بهتر است؟ در مطالب قبلی به مقایسه کابل HDMI با کابل کواکسیال پرداختیم.

با ما همراه باشید تا در خصوص کابل اترنت و کواکسیال اطلاعاتی به دست آورید.

تفاوت کواکس و اترنت چیست؟ دلایلی هایی برای این سوال وجود دارد و هیچ پاسخی وجود ندارد که بتوان آنها را دنبال کرد. اترنت یک روش ارتباطی شبکه است که می تواند توسط انواع مختلف کابل، از جمله کابل های کواکسیال، انجام شود.

از نظر بهتر، کواکسیال در مقابل کابل اترنت، اکثر آنها به جای کواکسیال (مانند استفاده از کابل های کواکسیال برای راه اندازی اینترنت شما)، با اترنت (مانند سیم های پیش فرض که با اتصال کابل اترنت شما ارائه می شوند) برقرار می شوند.

به هر حال، در زبان عامیانه مدرن، coax به کابل های محافظت شده با فرکانس بالا برای اتصال ساختمان ها یا اتاق ها و کابل های اترنت به کابل های مورد استفاده برای اتصال دستگاه های شبکه به یکدیگر اشاره دارد.

بنابراین کابل های کواکسیال در مقایسه با سرعت اینترنت و سرعت انتقال چگونه می توانند با کابل اترنت مقایسه شوند؟

مقایسه کابل کواکسیالکابل اترنت چیست؟

اترنت یک خانواده یا گروه از فن آوری شبکه رایانه ای است که معمولاً در شبکه های کلانشهرها یا MAN، شبکه های گسترده یا WAN و شبکه های محلی یا LAN استفاده می شود. این در دهه 1980 بود که به صورت تجاری معرفی شد و سپس به صورت استاندارد IEEE 802.3 در سال 1983 استاندارد شد. از آن زمان، این سازگاری کاملاً عقب مانده ای را حفظ کرده است، به طوری که برای انجام مسافت پیوند طولانی تر و پشتیبانی از نرخ بیت بالاتر اصلاح شده است.

با گذشت زمان، اترنت جایگزین ARCNET، FDDI و Token Ring شد. در زبان عامیانه، اترنت به فرم های جامد یا کابل های جفت پیچ خورده و کابل شبکه اشاره دارد. کابل اترنت مورد علاقه فعلی رده 6 (CAT6) و رده 7 (CAT7) است.

اترنت اصلی 10BASE5 از محیط مشترک کابل کواکسیال استفاده می کرد. در همین حال، ارائه دهندگان اترنت فعلی در عصر مدرن قرن بیست و یکم در عوض از فیبرهای نوری و جفت پیچ خورده به همراه سوئیچ ها استفاده می کنند تا بتوانند برای اتصال سریعتر کار کنند. در طول خود، نرخ انتقال داده کابل اترنت از 2.94 مگابیت در ثانیه به 400 گیگابیت در ثانیه رسید.

استانداردهای اترنت امروزه شامل چندین نوع سیگنالینگ و سیم کشی از لایه فیزیکی OSI است که با این فناوری استفاده می شود.

تست سرعت و پارامترهای تست

آیا کواکس کندتر از اترنت ساده است؟ باید توجه داشت که همه چیز مساوی است اما برخی از متغیرها برای در نظر گرفتن وجود دارد که ممکن است باعث شود انتخاب بهتر از اترنت باشد. برای ایجاد یک فضای مناسب برای آزمون، باید یک شبکه خانگی کامل با استفاده از سیم کشی و تجهیزات DirecTV ایجاد شود.

اگرچه سریعترین اترنت روی کره زمین می تواند به سرعت 400 گیگابیت بر ثانیه برسد، اما شما فقط قادر به خرید محدودیت 1000 مگابیت در ثانیه یا 1 گیگابیت بر ثانیه هستید. در غیر این صورت، ممکن است بسته های اضافی و ویژه را پرداخت کنید تا از یک اتصال مستقیم CAT6 Ethernet به روتر تا 10 گیگابیت بر ثانیه برسید.

با توجه به اینکه متغیر اضافی سرعت ارائه دهنده اینترنت وجود دارد، کاهش سرعت وجود دارد بنابراین در مورد قابلیت های خام کابل اترنت در مقابل کابل کواکس کمتر است. حتی اگر رایانه شما اتصال بی سیم 100 مگابیت بر ثانیه اترنت تا 300 مگابایت بر ثانیه را کاهش دهد، ممکن است با کاهش قابل توجه سرعت اترنت در مقابل کواکس مواجه شود.

برای خرید بهترین انواع کابل کواکسیال با کارشناسان ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *