ساخت کابل کواکسیال چگونه است؟

آیا با روش ساخت کابل کواکسیال آشنا هستید؟ چه فاکتور هایی در ساخت این نوع کابل ها موثر هستند؟

در مطالب قبلی شما را با مقدار دوام کابل کواکسیال آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه فراهم کنید.

ساخت کابل کواکسیال

کابل کواکسیال از یک سیم فولادی با روکش مس به عنوان هسته مرکزی که دارای سیگنال فرکانس بالا است، ساخته شده است.

این سیم توسط یک عایق دی الکتریک، که اغلب از پلاستیک ساخته شده است ، احاطه شده است که فاصله ثابت بین هادی مرکز و لایه بعدی را حفظ می کند.

این عایق با یک سپر فلزی ساخته شده از مس بافته، آلومینیوم یا فلز دیگر پیچیده شده است.

این در خارج از تداخل الکترومغناطیسی لغو می شود. لایه نهایی یک بسته بندی لاستیکی است که کل پیکربندی را عایق می کند.

کابل کواکسیال می تواند در هر دو برنامه داخلی و خارجی با چند تفاوت استفاده گردد. مورد استفاده در خارج از منزل برای محافظت از سیم ها در برابر خورشید و رطوبت به عایق اضافی نیاز دارد.

کابل های دارای رتبه برای استفاده در فضای باز ممکن است در قسمت بیرونی خانه شما به یک ظرف ماهواره ای یا جعبه کابل در گوشه منتقل شوند.

چه در آفتاب و چه در زمین دفن شده ، کابل باید به اندازه کافی محافظت شود تا انتقال دیتا ها را به شکل یکپارچه را فراهم کند.

ساخت کابل کواکسیالکابل کواکسیال چگونه کار می کند؟

یک کابل کواکسیال دارای سیگنال است که از طریق سیم مسی مرکزی و همچنین سپر فلزی می رود. هر دوی این هادی های فلزی یک میدان مغناطیسی ایجاد می کنند.

عایق ها سیگنال ها را از تماس با یا لغو یکدیگر دور نگه می دارند.

عایق ها همچنین از سیگنال از میدان های مغناطیسی خارج محافظت می کنند. در نتیجه ، سیگنال در مسافت های طولانی با تداخل اندک یا از بین رفتن سیگنال حمل می شود.

کاربردهای کابل های کواکسیال

کابل کواکسیال توسط اپراتورهای کابل، شرکت های تلفنی و ارائه دهندگان اینترنت استفاده می شود. اگر تلویزیون کابلی دارید، یک کابل کواکسیال در خانه خود نصب کرده اید.

کابل های کواکسیال همچنین برای اتصال VCR ها به یک تلویزیون یا اتصال مجموعه تلویزیونی یا جعبه مبدل دیجیتال به آنتن شخصی استفاده می شود.

بوسترهای سیگنال

آمپلی فایرهای ویلسون ارائه دهنده پیشرو تقویت کننده های تلفن همراه است. از کابل کواکسیال برای اتصال به تقویت کننده تلفن همراه نیز استفاده می شود.

یک آنتن در قسمت بیرونی خانه شما نصب شده است ، یک تقویت کننده سیگنال تلفن همراه را در داخل خانه شما تقویت می کند ، یک آنتن دوم در داخل خانه شما نصب می شود.

کابل کواکسیال سه دستگاه را به هم پیوند می دهد.

با استفاده از این فناوری ، می توانید یک سیگنال ضعیف 3G و 4G را تقویت کنید. این امر نمی تواند سیگنالی ایجاد کند که در آن وجود نداشته باشد ، و همچنین نمی تواند یک سیگنال Wi Fi Landline را تقویت کند.

استاندارد ها

بیشتر مشخصات کواکسیال دارای امپدانس 50 ، 52 ، 75 یا 93 اهم است. به دلیل استفاده گسترده در صنعت تلویزیون کابلی ، کابل های RG 6 با سپر دو یا چهار و امپدانس 75 اهم برای بسیاری از صنایع به یک استاندارد واقعی تبدیل شده اند.

نزدیک به 50 استاندارد مجزا برای کابل کواکسیال وجود دارد ، که اغلب برای موارد خاص استفاده در رادیو آماتور یا تلویزیون کابلی کم از دست داده طراحی شده است.

مثالهای دیگر شامل RG 59\U برای حمل سیگنال پهنای باند از سیستم های تلویزیون مدار بسته یا RG 214\U مورد استفاده برای انتقال سیگنال فرکانس بالا است.

اتصالات برای COAX از اتصالات تک ساده استفاده شده در سیستم های تلویزیونی کابلی گرفته تا ترکیبات پیچیده پیوندهای مختلفCoax ، مخلوط با برق و سایر اتصالات سیگنال ، که در اجسام نیمه سفارشی قرار دارند. اینها معمولاً در الکترونیک نظامی و هواپیمایی یافت می شود.

بسته به ساخت و ساز داخلی و استفاده در نظر گرفته شده از کابل کشی کواکسیال ، سفتی مکانیکی می تواند بسیار متفاوت باشد.

به عنوان مثال ، کابل های با توان بالا اغلب با عایق ضخیم ساخته می شوند و بسیار سفت هستند.

برخی از کابل ها عمداً با سیم های مرکزی ضخیم ساخته می شوند و در نتیجه مقاومت به اثر پوست ایجاد می شود. این ناشی از سیگنال های فرکانس بالا در سطح هادی است ، نه در کل. اگر هادی مرکز بزرگتر باشد ،در نتیجه کابلی سخت تر با رسانایی بهتر خواهیم داشت.

مهندسان این روزها مجموعه هایی با اتصالات طراحی ضد زنگ دقیق را ترجیح می دهند که بهترین عملکرد الکتریکی، مکانیکی و محیطی را ارائه می دهند.

کابل های کواکسیال RF با بهترین کیفیت، محافظ بالاتر و انعطاف پذیری بیشتری برای دوام دارند. کانکتورهای کابل کواکسیال RF به طور خاص برای جلوگیری از نشت و حفظ محافظ کابل کواکسیال   RF طراحی شده اند.

مزایای کابل کواکسیال

کابل کواکسیال توسط اکثر مهندسان rf بر سایرین مانند کابل‌های جفت تابیده ترجیح داده می‌ شوند، زیرا دارای مزایای غیرقابل انکاری هستند که باعث برتری آنها می ‌شود.

کابل های کواکسیال در مقایسه با سایر گزینه های موجود ظرفیت انتقال بالاتری دارند. این امر برای همه انواع انتقال سیگنال، از جمله داده، صدا و ویدئو که کابل های کواکسیال می توانند منتقل کنند، صادق است.

کابل های کواکسیال و مونتاژ ایستگاه های مختلف را پشتیبانی می کند. محدوده فرکانس وسیع کابل‌های کواکسیال به قابلیت‌های توان باند پهن اجازه می ‌دهد.

آنها نرخ خطای پایینی را با انسداد کم (معمولاً یکی از هر 1 میلیارد بیت برای هر ثانیه [bps]) ) را ارائه می‌کنند که باعث افزایش سرعت و کیفیت می ‌شود.

تعمیر و نگهداری مجموعه کواکسیال

خرابی در مونتاژ کابل کواکسیال می تواند بیش از خسارت مالی، مانند صدمات، خرابی و از دست دادن اتصال در ماموریت های حیاتی، ایجاد کند. حتی بالاترین عملکرد مجموعه کواکسیال را می توان به دلیل نگهداری ضعیف مهار کرد، از این رو مهم است که در مورد تعمیر و نگهداری مجموعه یاد بگیرید.

ایمن سازی کابل ها

مهم است که کابل ها را از سایش و پارگی محافظت کنید. اولین نکته این است که اگر کابل ها روی زمین کار می کنند، با نوار چسب محافظت کنید. بسته به ترافیک پیاده روی نقشه شما، کابل های شما می توانند خیلی سریع آسیب ببینند، اما مهمتر از آن، می تواند منجر به حوادث خطرناکی شود که باعث صدمات فیزیکی می شود. کابل هایی که در حال حاضر استفاده نمی شوند را بپیچید و نگهداری کنید و کابل های خود را که استفاده می شوند ثابت کنید تا هر گونه آسیب به کابل ها در طول زمان به حداقل برسد.

تست دوره ای

آزمایش را برای خرابی انجام دهید یا به طور منظم برنامه ریزی کنید زیرا یک تعمیر در زمان مناسب می تواند کابل را نجات دهد. فرسودگی و پارگی اضافه کاری یا آسیب ناشی از عوامل محیطی مانند دما می‌ تواند عملکرد مونتاژ را به خطر بیندازد، آزمایش دوره‌ای برای نشتی می ‌تواند چنین آسیب ‌هایی را زود تشخیص دهد تا بتوانید قبل از اینکه واقعاً با خرابی مواجه شوید، تعمیرات را انجام دهید.

مجموعه‌ های ساخت کابل کواکسیال توسط اکثر مهندسان بر سایرین مانند کابل‌ های جفت تابیده ترجیح داده می‌شوند، زیرا دارای مزایای غیرقابل انکاری هستند که باعث برتری آنها می ‌شود.

کابل های کواکسیال در مقایسه با سایر گزینه های موجود ظرفیت انتقال بالاتری دارند. این امر برای همه انواع انتقال سیگنال، از جمله داده، صدا و ویدئو که کابل های کواکسیال می توانند منتقل کنند، صادق است.

کابل های کواکسیال و مونتاژ ایستگاه های مختلف را پشتیبانی می کند. محدوده فرکانس وسیع کابل‌های کواکسیال به قابلیت‌های توان باند پهن اجازه می ‌دهد.

آنها نرخ خطای پایینی را با انسداد کم (معمولاً یکی از هر 1 میلیارد بیت برای هر ثانیه [bps]) ارائه می ‌کنند که باعث افزایش سرعت و کیفیت می‌ شود.

کابل های کواکسیال که گاهی به عنوان کواکسیال شناخته می شوند، سیم های الکتریکی هستند که سیگنال ها را از نقطه A به نقطه B منتقل می کنند. آنها به دلیل لایه عایق خود که تداخل الکترومغناطیسی را کاهش می دهد، محبوب هستند. بافت کواکسیال ماهیت محکمی دارد، هر کدام از انواع مختلف محافظت می ‌شوند تا هادی مرکزی بتواند اطلاعات را به طور موثر انتقال دهد. در این مقاله، آنچه را که باید در مورد کابل های کواکسیال بدانید و اینکه چگونه ممکن است برای سرگرمی یا شبکه کامپیوتری شما مفید باشد را پوشش می دهد.

کابل های کواکسیال برای چه مواردی استفاده می شوند؟

دو دسته اصلی از این کابل ها وجود دارد: کابل هایی با مقاومت الکتریکی 75 اهم و کابل هایی که با 50 اهم کار می کنند. سیم های 75 اهم عمدتاً برای ویدیو استفاده می شوند، در حالی که کابل های 50 اهم برای داده ها و ارتباطات استفاده می شوند.

از این دو دسته، تقریباً چهار نوع مختلف کابل کواکسیال وجود دارد. می ‌توانید از آن‌ها در اطراف خانه یا محل کار برای تلویزیون، اتصال تلفن و سایر امکانات روزمره استفاده کنید. هر نوع (RF، RG-6، RG-59 و RG-11) تحت شرایط مختلف و برای اهداف مختلف بهترین عملکرد را دارد.

هادی مرکزی محافظت قابل توجهی را ارائه می دهد که از قطع شدن اتصال جلوگیری می کند. هادی داخلی با عایق فوم پوشانده شده است، در یک محافظ بافته فلزی پیچیده شده و در یک ژاکت پلاستیکی پوشانده شده است.

طراحی خاص آنها به شما این امکان را می دهد که این کابل ها را در کنار اجسام فلزی بدون از دست دادن انتقال مانند سایر کابل ها قرار دهید.

این کابل ها به راحتی قابل نصب بوده و انعطاف پذیر هستند.

هادی مرکزی محافظت قابل توجهی را ارائه می دهد که از قطع شدن اتصال جلوگیری می کند. هادی داخلی با عایق فوم پوشانده شده است، در یک سپر بافته فلزی پیچیده شده و در یک ژاکت پلاستیکی پوشانده شده است.

طراحی خاص آنها به شما این امکان را می دهد که این کابل ها را در کنار اجسام فلزی بدون از دست دادن انتقال مانند سایر کابل ها قرار دهید.

این کابل ها به راحتی قابل نصب بوده و انعطاف پذیر هستند.

معایب

در بررسی آنچه باید در مورد کابل های کواکسیال بدانید، از ایرادات آنها غافل نشوید. اگرچه کابل های کواکسیال بسیار همه کاره و بادوام هستند، اما محدودیت هایی دارند.

آنها نسبت به سایر کابل ها حجیم تر هستند.

به دلیل ضخامت عایق، سیم های کواکسیال برای شبکه های مسافت طولانی گران هستند.

کابل های کواکسیال باید به زمین متصل شوند تا از تداخل جلوگیری شود.

آنها هنوز در معرض خطر تداخل از طریق T-joint هستند. اتصالات T را می توان با شکستن کابل وارد کرد و به انواع اطلاعات حساس بالقوه دسترسی پیدا کرد.

اگر به‌ دنبال کابل‌های کواکسیال نیستید، ما کابل‌های HDMI 100 فوتی و بسته ‌هایی با فواصل دیگر را نیز عرضه می‌ کنیم، بنابراین می‌توانید در صورت نیاز راه‌اندازی شبکه ‌های سرگرمی یا اداری خود را بهینه کنید. ما مجموعه گسترده ای از تجهیزات مدیریت کابل را نیز برای زمانی که شبکه شما نیاز به اصلاح دارد، داریم.

کابل کواکسیال معمولاً توسط اپراتورهای کابلی، شرکت های تلفن و ارائه دهندگان اینترنت در سراسر جهان برای انتقال داده، ویدئو و ارتباطات صوتی به مشتریان استفاده می شود. همچنین به طور گسترده در خانه ها استفاده شده است.

کابل کواکسیال برای مدت طولانی به عنوان یک فناوری (از اوایل قرن بیستم) وجود داشته است و مزایای منحصر به فردی برای انتقال مطمئن و دقیق دارد.

همچنین محدودیت هایی دارد که باعث می شود در برخی موارد با کابل فیبر نوری، کابل دسته بندی یا گاهی اوقات با سیگنال های بی سیم جایگزین شود.

کلید موفقیت کابل کواکسیال طراحی محافظ آن بوده است که به هسته مسی کابل اجازه می دهد تا داده ها را به سرعت منتقل کند، بدون اینکه تسلیم تداخل یا آسیب عوامل محیطی شود.

کابل کواکسیال نوعی کابل است که دارای یک هادی داخلی است که توسط یک لایه عایق احاطه شده است، توسط محافظ رسانا (رسانای بیرونی) و یک پوشش بیرونی محافظ احاطه شده است. نمودار زیر ساخت یک کابل معمولی را نشان می دهد. سیگنال الکتریکی روی هادی مرکزی جریان دارد.

هادی مرکزی فولاد روکش مسی.

پلیمر پاک کننده باند هادی مرکزی برای جلوگیری از مهاجرت رطوبت استفاده می شود.

پلی اتیلن دی الکتریک، فوم سلول بسته با VP بالا که پایداری مکانیکی را فراهم می کند.

اولین هادی بیرونی یک نوار آلومینیومی پلیمری آلومینیومی است که به طور ایمن به دی الکتریک متصل شده است.

دومین هادی بیرونی یک نوار آلومینیومی

سومین هادی بیرونی، یک نوار آلومینیومی پلیمری آلومینیومی اضافی در ساختارهای محافظ سه‌گانه و سپر چهارگانه برای تقویت بیشتر ایزولاسیون محافظ HF قبل و بعد از خمش استفاده می ‌شود.

چهارمین هادی خارجی (اختیاری) – یک نوار آلومینیومی اضافی 34 یا 36 AWG در ساختارهای چهار محافظ برای بهبود بیشتر ایزولاسیون محافظ LF در محیط های نویز شدید RF استفاده می شود.

داخلی و هوایی – یک ماده بدون چکه طراحی شده برای جلوگیری از خوردگی اجزای فلزی کابل.

زیرزمینی – یک ترکیب روان که می تواند از مهاجرت رطوبت جلوگیری کند.

محافظ مقاوم در برابر خوردگی

ژاکت – یک روکش بیرونی پایدار در برابر اشعه ماوراء بنفش از پلی اتیلن (PE) یا پلی وینیل کلرید بازدارنده شعله (PVC) برای محافظت از هسته در طول عمر کابل.

پیام رسان یکپارچه – یک عضو نگهدارنده سیم فولادی کربنی گالوانیزه که توسط یک شبکه جداشدنی به کابل متصل شده است.

رایج ترین آسیب های کابل کواکسیال

چهار نوع آسیبی که باعث خرابی کابل های کواکس می شود:

چهار دلیل ممکن برای سرزنش وجود دارد که چرا کابل کواکسیال شما خراب شده است

  • 1.1 آسیب حرارتی

نقطه ذوب کابل های کواکسیال 150 درجه فارنهایت است. این نقاط ذوب پایین به این معنی است که کابل کواکسیال  زمانی که برای مدت طولانی در نزدیکی منبع گرما قرار می گیرد خراب می شود. این به این دلیل است که پلاستیک روی کابل کواکسیال ذوب می شود و اجزا از جای خود خارج می شوند.

  • 1.2 آسیب آب

همچنین، کابل های کواکسیال ممکن است به دلیل آسیب آب خراب شوند. مانند بسیاری از اجسام مبتنی بر برق، کابل‌های هم محور زمانی که در معرض آب قرار می‌ گیرند، کارایی ندارند. آب می تواند سیم کشی برق یک کابل کواکس را تحت تاثیر قرار دهد.

  • 1.3 آسیب فیزیکی

به همین ترتیب، کابل های کواکسیال  ممکن است در اثر آسیب فیزیکی خراب شوند. سطح بیرونی کابل کواکسیال  ظریف است. از آنجایی که کابل کواکسن ظریف است، وقتی کابل کواکس را بدون مراقبت به اطراف پرتاب می کنید، خراب می شود. شما باید کابل های کواکس را در یک موقعیت مستقیم نگه دارید. حتی کوچکترین خمیدگی در کابل کواکس می تواند اجزای داخلی آن را بشکند. به طور خلاصه، هرگز نباید کابل کواکس را خم کنید یا روی آن پا بگذارید وگرنه خراب می شود.

  • 1.4 آسیب اتصال دهنده

علاوه بر این، کابل های کواکسیال  ممکن است در اثر آسیب هادی خراب شوند. کابل های کواکس در هر دو طرف یک کانکتور دارند. اتصال دهنده ها امواج رادیویی حامل اطلاعات را از یک منبع به منبع دیگر منتقل می کنند. بنابراین، اگر یکی از کانکتورهای کابل کواکس را بشکنید، کابل کواکسیال  خراب است. با این حال، می توانید کانکتورهای کابل کواکس را جایگزین کنید و اگر این کار را انتخاب کنید، کابل کواکسیال همچنان می تواند خوب باشد.

با این حال، دلیل اصلی که باعث خرابی کابل کواکس می شود چیست؟

به یاد داشته باشید، کابل های کواکسیال  ظریف هستند. شما باید کابل کواکس را در یک موقعیت مستقیم نگه دارید. با خراب کردن مکرر کابل کواکسیال  خود، اجزای آن جابجا شده و خراب می شوند. به طور خاص، لوله ای که کابل کواکسن و تمام سیم کشی های آن را می پوشاند ممکن است حرکت کند یا بشکند. پس از این، سیم کشی در کابل کواکسیال  شکننده شده و آسیب می بیند.

رطوبت دشمن کابل کواکسیال است

گزارش‌هایی از نصب‌های TCAS II وجود دارد که نشانه‌هایی از خراب شدن کابل RF را تنها پس از چند سال کار نشان می‌ دهد. علت این مشکلات در رطوبت کابل کواکسیال در کانکتور آنتن یا داخل خود کانکتور ردیابی شده است.

رطوبت محبوس شده در داخل یک اتصال دهنده بسته به نیاز سیستم می تواند اثراتی از نامحسوس تا جدی ایجاد کند. اما مطمئن باشید که در صورت ورود رطوبت، مجموعه کابل تحت تأثیر قرار می گیرد. سپرها و هادی ممکن است دچار خوردگی شوند، به خصوص اگر تمیز کردن در هنگام اعمال کانکتور کمتر از دقت باشد. با این حال، حتی اگر خوردگی ایجاد نشود، رطوبت موجود در کانکتور یا دی الکتریک می تواند امپدانس مشخصه کابل را تغییر دهد. در جایی که امپدانس تغییر می کند، بازتاب سیگنال (VSWR) افزایش می یابد. در نتیجه، یک سیستم حساس ممکن است غیر قابل اعتماد شود یا بدتر از آن، از کار بیفتد.

قبل از اینکه کانکتورها، کابل‌ها، تکنیک‌های مونتاژ کابل و یا شیوه‌های نصب را کنیم، بیایید عواملی را که می ‌توانند این مشکل را ایجاد کنند، بررسی کنیم.

در نتیجه قرار گرفتن مکرر در معرض نوسانات قابل توجه دما و فشار اتمسفر در حضور رطوبت نسبی قابل توجه، رطوبت می تواند در داخل رابط آنتن به دام بیفتد. (شکل 1 را ببینید.) در هواپیماهای جت حمل و نقل هوایی تجاری (که بیشتر نصب TCAS II را تشکیل می دهند)، دمای هوا در پوست می تواند از مثلاً 120+ درجه فارنهایت در رمپ فونیکس به 60 درجه فارنهایت در 35000 برسد. پا فشار ممکن است از حدود 30 اینچ جیوه در سطح دریا به حدود 7 اینچ (75٪ کاهش) در 35000 فوت تغییر کند. با این حال، فشار کابین می تواند تأثیر را تا حدود 15٪ کاهش دهد.

چنین تغییرات دما می تواند رطوبت را در هوا رسوب کند و افت فشار کابین می تواند خلاء جزئی در داخل و اطراف کانکتور ایجاد کند.

در حین فرود، اگرچه گرم شدن پوست تمایل به بازگشت رطوبت به هوا دارد، اما با بازگشت فشار به سطوح بالاتر، می توان مقداری از آن را به داخل رابط کشیده شد. همه اینها به طور متفاوت اتفاق می افتد.

شرایط داخل کانکتور به سرعت شرایط اطراف آن تغییر نخواهد کرد. با گذشت زمان، دوباره برابر می شود، اما هیچ راهی برای دانستن اینکه «در طول زمان» چه چیزی ممکن است وجود داشته باشد، وجود ندارد.

کابل کواکسیال که سیم کشی کواکسیال نیز نامیده می شود، از لایه هایی از سیم فلزی و یک غلاف پلاستیکی محافظ بیرونی تشکیل شده است. سیم کشی کواکسیال به خصوص اگر در معرض گرما قرار گیرد، خم شود، جویده شود، بریده شود یا به وسیله دیگری آسیب ببیند، خراب می شود. در اینجا برخی از مسائل اصلی وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید که می توانند سیگنال شما را از طریق سیم کشی کواکسیال تحت تاثیر قرار دهند.

چرا کابل های کواکسیال با گذشت زمان خراب می شوند؟

به راحتی می توان باور کرد که سیم های کواکسیال تخریب ناپذیر هستند. ما آنها را به اطراف پرت می کنیم، آنها را دور چیزها می پیچیم، آنها را در گوشه ها هل می دهیم، روی آنها قدم می گذاریم، آنها را خم می کنیم و موارد دیگر. به نظر می رسد که این موضوع چندان مهم نیست، اما در واقع این اعمال جمع می شوند.

موارد رایجی که می توانند باعث آسیب کابل کواکسن شوند عبارتند از:

  • گرمای بیش از حد
  • سیم ها خم می شوند، بریده می شوند یا آسیب می بینند
  • جویدن حیوانات

گاهی اوقات به جابجایی و نگهداری مناسب با کابل و سیم توجه چندانی نمی کنیم. کابل های کواکسیال مستعد شکستن و خراب شدن هستند. به همین دلیل مهم است که عمدا از آنها مراقبت کنید و سیم های خود را برای رایج ترین راه هایی که می توانند آسیب ببینند بررسی کنید.

کابل های آسیب دیده = اتصال کابل بد

چگونه بفهمیم کابل های کواکسیال شما خراب هستند؟

پس چگونه متوجه می شوید که کابل های شما خراب شده اند؟ علائم کابل کواکسیال بدی که باید مراقب آنها بود شامل این دو چیز بزرگ است:

اتصال ضعیف به اینترنت یا عدم وجود آن و

دستگاه های متصل مانند تلویزیون شما چیزی را نمایش نمی دهند.

در حالی که این علائم می‌توانند به شما سرنخی بدهند که کابل‌های شما نیاز به رسیدگی دارند، لازم نیست حدس بزنید.

چگونه کابل های کواکسیال را خوب تست کنیم؟

شما به راحتی می توانید پریزهای کواکسیال یا کابل های خود را تست کنید و نیازی به مدرک مهندسی برق ندارد. بهترین راه برای تست کابل های خود، با یک تستر کابل کواکسیال از هیترون است.

با استفاده از تستر کابل کواکسیال می توانید تشخیص دهید که آیا کابل بدی دارید یا خیر. تست تشخیص می دهد که آیا سیگنال پهنای باند معتبر وجود دارد یا خیر. این کمک می کند تا مشخص شود کابل های شما خراب شده اند یا خیر. اتصال ضعیف نشان می دهد که کابل ها مانند گذشته کار نمی کنند.

سه مرحله آسان برای تست کابل های کواکسی:

تستر کابل کواکسیال بسیار مقرون به صرفه را از هیترون دریافت کنید

تستر را به یک پریز کواکسیال یا کابل وصل کنید و دکمه را فشار دهید

در کمتر از 10 ثانیه، متوجه خواهید شد که آیا سیگنال پهنای باند معتبری در خروجی کواکسن دارید یا روی کابل کواکسی.

.انواع مختلف کابل کواکسیال چیست؟

دو نوع اصلی کابل کواکسیال وجود دارد:

کابل کواکسیال 75 اهم: این نوع کابل برای کاربردهای ویدئویی مانند اتصال تلویزیون به جعبه کابل یا بشقاب ماهواره استفاده می شود.

کابل کواکسیال 50 اهم: این نوع کابل برای کاربردهای داده مانند اتصال کامپیوتر به مودم یا روتر استفاده می شود.

انواع مختلف کابل کواکسیال RG چیست؟

RG مخفف “رادیو درجه” است. عدد RG روشی برای طبقه بندی کابل های کواکسیال بر اساس ویژگی های فیزیکی آنها است. برخی از انواع رایج کابل کواکسیال RG عبارتند از:

RG-59: این کابل نازک و انعطاف پذیر است که معمولاً برای برنامه های سینمای خانگی استفاده می شود.

RG-6: این کابل ضخیم تر و بادوام تر است که معمولاً برای نصب تلویزیون کابلی و تلویزیون ماهواره ای استفاده می شود.

RG-11: این یک کابل بسیار ضخیم و سنگین است که برای کاربردهای طولانی مدت استفاده می شود.

هنگام خرید کابل کواکسیال چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیرم؟

در هنگام خرید کابل کواکسیال باید به موارد زیر توجه کنید:

طول: کابلی را انتخاب کنید که طول مناسبی برای برنامه شما داشته باشد.

امپدانس: مطمئن شوید که کابل دارای امپدانس مناسب برای کاربرد شما است.

محافظ: کابلی را انتخاب کنید که محافظ خوبی برای محافظت از سیگنال در برابر تداخل داشته باشد.

کانکتورها: مطمئن شوید که کابل کانکتورهای مورد نیاز شما را دارد.

کیفیت: کابلی را از یک سازنده معتبر انتخاب کنید تا مطمئن شوید که محصولی با کیفیت بالا دریافت می کنید.

از کجا کابل کواکسیال بخرم؟

کابل کواکسیال را می توان در خرده فروشان مختلفی از جمله فروشگاه های لوازم الکترونیکی، فروشگاه های لوازم خانگی و خرده فروشان آنلاین خریداری کرد.

نکات اضافی:

از خم شدن یا پیچاندن کابل خودداری کنید. این می تواند به کابل آسیب برساند و باعث از بین رفتن سیگنال شود.

کابل را روی لبه های تیز نکشید. این نیز می تواند به کابل آسیب برساند.

کابل را محکم کنید تا از جابجایی آن جلوگیری کنید. این امر به محافظت از کابل در برابر آسیب کمک می کند و همچنین به جلوگیری از خطرات قطع شدن کمک می کند

برای خرید کابل کواکسیال با کارشناسان ما با شماره ۰۹۰۲۴۳۷۸۰۴۹ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *