ژوئن 06 2022 0دیدگاه
ساخت کابل کواکسیال

ساخت کابل کواکسیال چگونه است؟

آیا با روش ساخت کابل کواکسیال آشنا هستید؟ چه فاکتور هایی در ساخت این نوع کابل ها موثر هستند؟

در مطالب قبلی شما را با مقدار دوام کابل کواکسیال آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه فراهم کنید.

ساخت کابل کواکسیال

کابل کواکسیال از یک سیم فولادی با روکش مس به عنوان هسته مرکزی که دارای سیگنال فرکانس بالا است، ساخته شده است. این سیم توسط یک عایق دی الکتریک، که اغلب از پلاستیک ساخته شده است ، احاطه شده است که فاصله ثابت بین هادی مرکز و لایه بعدی را حفظ می کند.

این عایق با یک سپر فلزی ساخته شده از مس بافته، آلومینیوم یا فلز دیگر پیچیده شده است. این در خارج از تداخل الکترومغناطیسی لغو می شود. لایه نهایی یک بسته بندی لاستیکی است که کل پیکربندی را عایق می کند.

کابل کواکسیال می تواند در هر دو برنامه داخلی و خارجی با چند تفاوت استفاده گردد. مورد استفاده در خارج از منزل برای محافظت از سیم ها در برابر خورشید و رطوبت به عایق اضافی نیاز دارد.

کابل های دارای رتبه برای استفاده در فضای باز ممکن است در قسمت بیرونی خانه شما به یک ظرف ماهواره ای یا جعبه کابل در گوشه منتقل شوند.

چه در آفتاب و چه در زمین دفن شده ، کابل باید به اندازه کافی محافظت شود تا انتقال دیتا ها را به شکل یکپارچه را فراهم کند.

ساخت کابل کواکسیالکابل کواکسیال چگونه کار می کند؟

یک کابل کواکسیال دارای سیگنال است که از طریق سیم مسی مرکزی و همچنین سپر فلزی می رود. هر دوی این هادی های فلزی یک میدان مغناطیسی ایجاد می کنند. عایق ها سیگنال ها را از تماس با یا لغو یکدیگر دور نگه می دارند. عایق ها همچنین از سیگنال از میدان های مغناطیسی خارج محافظت می کنند. در نتیجه ، سیگنال در مسافت های طولانی با تداخل اندک یا از بین رفتن سیگنال حمل می شود.

کاربردهای کابل های کواکسیال

کابل کواکسیال توسط اپراتورهای کابل، شرکت های تلفنی و ارائه دهندگان اینترنت استفاده می شود. اگر تلویزیون کابلی دارید، یک کابل کواکسیال در خانه خود نصب کرده اید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
کاربردهای کابل RG59

کابل های کواکسیال همچنین برای اتصال VCR ها به یک تلویزیون یا اتصال مجموعه تلویزیونی یا جعبه مبدل دیجیتال به آنتن شخصی استفاده می شود.

بوسترهای سیگنال

آمپلی فایرهای ویلسون ارائه دهنده پیشرو تقویت کننده های تلفن همراه است. از کابل کواکسیال برای اتصال به تقویت کننده تلفن همراه نیز استفاده می شود.

یک آنتن در قسمت بیرونی خانه شما نصب شده است ، یک تقویت کننده سیگنال تلفن همراه را در داخل خانه شما تقویت می کند ، یک آنتن دوم در داخل خانه شما نصب می شود.

کابل کواکسیال سه دستگاه را به هم پیوند می دهد. با استفاده از این فناوری ، می توانید یک سیگنال ضعیف 3G و 4G را تقویت کنید. این امر نمی تواند سیگنالی ایجاد کند که در آن وجود نداشته باشد ، و همچنین نمی تواند یک سیگنال Wi Fi Landline را تقویت کند.

استاندارد ها

بیشتر مشخصات کواکسیال دارای امپدانس 50 ، 52 ، 75 یا 93 اهم است. به دلیل استفاده گسترده در صنعت تلویزیون کابلی ، کابل های RG 6 با سپر دو یا چهار و امپدانس 75 اهم برای بسیاری از صنایع به یک استاندارد واقعی تبدیل شده اند.

نزدیک به 50 استاندارد مجزا برای کابل کواکسیال وجود دارد ، که اغلب برای موارد خاص استفاده در رادیو آماتور یا تلویزیون کابلی کم از دست داده طراحی شده است. مثالهای دیگر شامل RG 59\U برای حمل سیگنال پهنای باند از سیستم های تلویزیون مدار بسته یا RG 214\U مورد استفاده برای انتقال سیگنال فرکانس بالا است.

اتصالات برای COAX از اتصالات تک ساده استفاده شده در سیستم های تلویزیونی کابلی گرفته تا ترکیبات پیچیده پیوندهای مختلفCoax ، مخلوط با برق و سایر اتصالات سیگنال ، که در اجسام نیمه سفارشی قرار دارند. اینها معمولاً در الکترونیک نظامی و هواپیمایی یافت می شود.

بسته به ساخت و ساز داخلی و استفاده در نظر گرفته شده از کابل کشی کواکسیال ، سفتی مکانیکی می تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال ، کابل های با توان بالا اغلب با عایق ضخیم ساخته می شوند و بسیار سفت هستند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
مقایسه کابل کواکسیال و HDMI

برخی از کابل ها عمداً با سیم های مرکزی ضخیم ساخته می شوند و در نتیجه مقاومت به اثر پوست ایجاد می شود. این ناشی از سیگنال های فرکانس بالا در سطح هادی است ، نه در کل. اگر هادی مرکز بزرگتر باشد ،در نتیجه کابلی سخت تر با رسانایی بهتر خواهیم داشت.

مهندسان این روزها مجموعه هایی با اتصالات طراحی ضد زنگ دقیق را ترجیح می دهند که بهترین عملکرد الکتریکی، مکانیکی و محیطی را ارائه می دهند. کابل های کواکسیال RF با بهترین کیفیت، محافظ بالاتر و انعطاف پذیری بیشتری برای دوام دارند. کانکتورهای کابل کواکسیال RF به طور خاص برای جلوگیری از نشت و حفظ محافظ کابل کواکسیال   RF طراحی شده اند.

مزایای کابل کواکسیال

کابل کواکسیال توسط اکثر مهندسان rf بر سایرین مانند کابل‌های جفت تابیده ترجیح داده می‌ شوند، زیرا دارای مزایای غیرقابل انکاری هستند که باعث برتری آنها می ‌شود.

کابل های کواکسیال در مقایسه با سایر گزینه های موجود ظرفیت انتقال بالاتری دارند. این امر برای همه انواع انتقال سیگنال، از جمله داده، صدا و ویدئو که کابل های کواکسیال می توانند منتقل کنند، صادق است.

کابل های کواکسیال و مونتاژ ایستگاه های مختلف را پشتیبانی می کند. محدوده فرکانس وسیع کابل‌های کواکسیال به قابلیت‌های توان باند پهن اجازه می ‌دهد.

آنها نرخ خطای پایینی را با انسداد کم (معمولاً یکی از هر 1 میلیارد بیت برای هر ثانیه [bps]) ) را ارائه می‌کنند که باعث افزایش سرعت و کیفیت می ‌شود.

تعمیر و نگهداری مجموعه کواکسیال

خرابی در مونتاژ کابل کواکسیال می تواند بیش از خسارت مالی، مانند صدمات، خرابی و از دست دادن اتصال در ماموریت های حیاتی، ایجاد کند. حتی بالاترین عملکرد مجموعه کواکسیال را می توان به دلیل نگهداری ضعیف مهار کرد، از این رو مهم است که در مورد تعمیر و نگهداری مجموعه یاد بگیرید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
یک اسپلیتر کابل RG59 چطور عمل میکند ؟

ایمن سازی کابل ها

مهم است که کابل ها را از سایش و پارگی محافظت کنید. اولین نکته این است که اگر کابل ها روی زمین کار می کنند، با نوار چسب محافظت کنید. بسته به ترافیک پیاده روی نقشه شما، کابل های شما می توانند خیلی سریع آسیب ببینند، اما مهمتر از آن، می تواند منجر به حوادث خطرناکی شود که باعث صدمات فیزیکی می شود. کابل هایی که در حال حاضر استفاده نمی شوند را بپیچید و نگهداری کنید و کابل های خود را که استفاده می شوند ثابت کنید تا هر گونه آسیب به کابل ها در طول زمان به حداقل برسد.

تست دوره ای

آزمایش را برای خرابی انجام دهید یا به طور منظم برنامه ریزی کنید زیرا یک تعمیر در زمان مناسب می تواند کابل را نجات دهد. فرسودگی و پارگی اضافه کاری یا آسیب ناشی از عوامل محیطی مانند دما می‌ تواند عملکرد مونتاژ را به خطر بیندازد، آزمایش دوره‌ای برای نشتی می ‌تواند چنین آسیب ‌هایی را زود تشخیص دهد تا بتوانید قبل از اینکه واقعاً با خرابی مواجه شوید، تعمیرات را انجام دهید.

مجموعه‌ های ساخت کابل کواکسیال توسط اکثر مهندسان بر سایرین مانند کابل‌ های جفت تابیده ترجیح داده می‌شوند، زیرا دارای مزایای غیرقابل انکاری هستند که باعث برتری آنها می ‌شود.

کابل های کواکسیال در مقایسه با سایر گزینه های موجود ظرفیت انتقال بالاتری دارند. این امر برای همه انواع انتقال سیگنال، از جمله داده، صدا و ویدئو که کابل های کواکسیال می توانند منتقل کنند، صادق است.

کابل های کواکسیال و مونتاژ ایستگاه های مختلف را پشتیبانی می کند. محدوده فرکانس وسیع کابل‌های کواکسیال به قابلیت‌های توان باند پهن اجازه می ‌دهد.

آنها نرخ خطای پایینی را با انسداد کم (معمولاً یکی از هر 1 میلیارد بیت برای هر ثانیه [bps]) ارائه می ‌کنند که باعث افزایش سرعت و کیفیت می‌ شود.

برای خرید کابل کواکسیال با کارشناسان ما با شماره ۰۹۰۲۴۳۷۸۰۴۹ تماس بگیرید.

modir

Write a Reply or Comment

2 × پنج =