ژوئن 06 2022 0دیدگاه
ساخت کابل کواکسیال

ساخت کابل کواکسیال چگونه است؟

آیا با روش ساخت کابل کواکسیال آشنا هستید؟ چه فاکتور هایی در ساخت این نوع کابل ها موثر هستند؟

در مطالب قبلی شما را با مقدار دوام کابل کواکسیال آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه فراهم کنید.

ساخت کابل کواکسیال

کابل کواکسیال از یک سیم فولادی با روکش مس به عنوان هسته مرکزی که دارای سیگنال فرکانس بالا است، ساخته شده است. این سیم توسط یک عایق دی الکتریک، که اغلب از پلاستیک ساخته شده است ، احاطه شده است که فاصله ثابت بین هادی مرکز و لایه بعدی را حفظ می کند. این عایق با یک سپر فلزی ساخته شده از مس بافته، آلومینیوم یا فلز دیگر پیچیده شده است. این در خارج از تداخل الکترومغناطیسی لغو می شود. لایه نهایی یک بسته بندی لاستیکی است که کل پیکربندی را عایق می کند.

کابل کواکسیال می تواند در هر دو برنامه داخلی و خارجی با چند تفاوت استفاده شود. مورد استفاده در خارج از منزل برای محافظت از سیم ها در برابر خورشید و رطوبت به عایق اضافی نیاز دارد. کابل های دارای رتبه برای استفاده در فضای باز ممکن است در قسمت بیرونی خانه شما به یک ظرف ماهواره ای یا جعبه کابل در گوشه منتقل شوند. چه در آفتاب و چه در زمین دفن شده ، کابل باید به اندازه کافی محافظت شود تا انتقال دیتا ها را به شکل یکپارچه را فراهم کند.

ساخت کابل کواکسیالکابل کواکسیال چگونه کار می کند؟

یک کابل کواکسیال دارای سیگنال است که از طریق سیم مسی مرکزی و همچنین سپر فلزی می رود. هر دوی این هادی های فلزی یک میدان مغناطیسی ایجاد می کنند. عایق ها سیگنال ها را از تماس با یا لغو یکدیگر دور نگه می دارند. عایق ها همچنین از سیگنال از میدان های مغناطیسی خارج محافظت می کنند. در نتیجه ، سیگنال در مسافت های طولانی با تداخل اندک یا از بین رفتن سیگنال حمل می شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
کانکتور کابل کواکسیال چیست؟

کاربردهای کابل های کواکسیال

کابل کواکسیال توسط اپراتورهای کابل، شرکت های تلفنی و ارائه دهندگان اینترنت استفاده می شود. اگر تلویزیون کابلی دارید، یک کابل کواکسیال در خانه خود نصب کرده اید. کابل های کواکسیال همچنین برای اتصال VCR ها به یک تلویزیون یا اتصال مجموعه تلویزیونی یا جعبه مبدل دیجیتال به آنتن شخصی استفاده می شود.

بوسترهای سیگنال

آمپلی فایرهای ویلسون ارائه دهنده پیشرو تقویت کننده های تلفن همراه است. از کابل کواکسیال برای اتصال به تقویت کننده تلفن همراه نیز استفاده می شود. یک آنتن در قسمت بیرونی خانه شما نصب شده است ، یک تقویت کننده سیگنال تلفن همراه را در داخل خانه شما تقویت می کند ، یک آنتن دوم در داخل خانه شما نصب می شود.

کابل کواکسیال سه دستگاه را به هم پیوند می دهد. با استفاده از این فناوری ، می توانید یک سیگنال ضعیف 3G و 4G را تقویت کنید. این امر نمی تواند سیگنالی ایجاد کند که در آن وجود نداشته باشد ، و همچنین نمی تواند یک سیگنال Wi Fi Landline را تقویت کند.

استاندارد ها

بیشتر مشخصات کواکسیال دارای امپدانس 50 ، 52 ، 75 یا 93 اهم است. به دلیل استفاده گسترده در صنعت تلویزیون کابلی ، کابل های RG 6 با سپر دو یا چهار و امپدانس 75 اهم برای بسیاری از صنایع به یک استاندارد واقعی تبدیل شده اند.

نزدیک به 50 استاندارد مجزا برای کابل کواکسیال وجود دارد ، که اغلب برای موارد خاص استفاده در رادیو آماتور یا تلویزیون کابلی کم از دست داده طراحی شده است. مثالهای دیگر شامل RG 59\U برای حمل سیگنال پهنای باند از سیستم های تلویزیون مدار بسته یا RG 214\U مورد استفاده برای انتقال سیگنال فرکانس بالا است.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
عمده ترین تفاوت های کابل کواکسیال

اتصالات برای COAX از اتصالات تک ساده استفاده شده در سیستم های تلویزیونی کابلی گرفته تا ترکیبات پیچیده پیوندهای مختلفCoax ، مخلوط با برق و سایر اتصالات سیگنال ، که در اجسام نیمه سفارشی قرار دارند. اینها معمولاً در الکترونیک نظامی و هواپیمایی یافت می شود.

بسته به ساخت و ساز داخلی و استفاده در نظر گرفته شده از کابل کشی کواکسیال ، سفتی مکانیکی می تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال ، کابل های با توان بالا اغلب با عایق ضخیم ساخته می شوند و بسیار سفت هستند.

برخی از کابل ها عمداً با سیم های مرکزی ضخیم ساخته می شوند و در نتیجه مقاومت به اثر پوست ایجاد می شود. این ناشی از سیگنال های فرکانس بالا در سطح هادی است ، نه در کل. اگر هادی مرکز بزرگتر باشد ،در نتیجه کابلی سخت تر با رسانایی بهتر خواهیم داشت.

برای خرید کابل کواکسیال با کارشناسان ما با شماره ۰۹۰۲۴۳۷۸۰۴۹ تماس بگیرید.

modir

Write a Reply or Comment

11 − چهار =