ژانویه 31 2022 0دیدگاه
کابل کواکسیال

خرید کابل کواکسیال در سال 1401

برای خرید کابل کواکسیال در سال 1401 لازم است تا چه فاکتور هایی را مورد بررسی قرار دهید؟

در مطالب قبلی شما را با تفاوت کابل کواکسیال با کابل RCA آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در مورد خرید کابل کواکسیال در سال 1400 اطلاعات بیشتری به دست آورید.

رشد کاربرد های داده بی سیم و سرعت بالا تنها استفاده از کابل کشی کواکسیال را فراتر از کاربردهای ویدئویی و مخابراتی سنتی گسترش داده است.

با رشد و استاندارد سازی کابل کشی کواکسیال برای طیف وسیعی از کاربردها، کابل کشی کواکسیال در خانه، ادارات، تاسیسات مخابراتی، سکوی راه آهن، کارخانه صنعتی و تاسیسات عملیاتی ایمنی، دولتی، عمومی بسیار آشنا شده است.

کابل کواکسیالکابل کواکسیال در سال 1401

این تنوع کاربردی همچنین منجر به تنوع انواع کابل کواکسیال، گریدها و سازندگان شده است. حصول اطمینان از پرسیدن سؤالات صحیح و ملاحظات صحیح می تواند به جلوگیری از هرگونه ناراحتی در نصب کمک کند، که اکنون بیش از همیشه هزینه بر است.

نکات و سوالات متداول زیر به شما کمک می کند تا در انتخاب کابل کواکسیال برای نیازهای خاص خود تصمیم درستی بگیرید.

الزامات و پارامترهای کاربردی را بشناسید

اولین قدم همیشه این است که بدانید چه مشکلی باید حل شود. در مورد کابل کواکسیال، دانستن کیفیت سیگنال هایی است که کابل حامل خواهد بود. چندین عامل مهم محدوده فرکانس و سطوح توان سیگنال های ارسالی می باشد.

متغیرهای دیگر عبارتند از RF و محیط الکترومغناطیسی که سیگنال‌ ها از طریق آن ارسال می‌ شوند، همچنین طول مسیریابی، و پیچیدگی مسیریابی. بودجه پروژه و هرگونه الزامات نظارتی نیز نقش مهمی در تصمیم گیری در مورد کابل کواکسیال خاص انتخاب شده برای یک کاربرد کاربردی خواهد داشت.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
کابل کواکسیال دیجیتال

امپدانس درست را انتخاب کنید

دو امپدانس کابل اصلی در حال استفاده وجود دارد، 75 اهم و 50 اهم. تشخیص امپدانس کابل کواکسیال از خارج ممکن نیست، مگر اینکه علائم قابل مشاهده وجود داشته باشد، و مخلوط شدن این دو می تواند به اتصال دهنده های تجهیزات، خود دستگاه ها آسیب برساند یا حداقل منجر به کاهش عملکرد سیستم شود. کابل‌های 75 اهم معمولاً برای کاربرد‌های ویدیویی استفاده می ‌شوند و کابل‌های 50 اهم بیشتر برای مقاصد داده و بی ‌سیم استفاده می‌ شوند، اگرچه گاهی اوقات متقاطع نیز وجود دارد. نوع تجهیزات و دستگاه هایی که نیاز به اتصال دارند، امپدانس کابل مورد استفاده را تعیین می کند.

برای خرید کابل کواکسیال در سال 1401 لازم است تا موارد بالا را مورد بررسی قرار دهید.

کابلی با طول مناسب انتخاب کنید

انرژی سیگنال به عنوان انرژی گرمایی به دلیل مقاومت هادی ها، ضریب اتلاف دی الکتریک و سایر عوامل مرتبط با کیفیت مواد در کابل کواکسیال از دست می رود. تضعیف کابل معیاری از تلفات در واحد طول کابل کواکسیال است.

برای کاربردهایی که سیگنال‌های توان بسیار کم دارند، یا نیازمندی‌ های مسیریابی بسیار طولانی بدون تقویت ‌کننده یا تقویت‌ کننده سیگنال هستند، این احتمال وجود دارد که کابل کم ‌تلفات برای برآوردن حداقل الزامات قدرت سیگنال در انتهای دریافت کابل کواکسیال مورد نیاز باشد.

اگر تضعیف کابل کواکسیال به اندازه کافی کم باشد، ممکن است به تقویت کننده قدرت سیگنال نیاز نباشد، و کابل با سیگنال دهی بهتر گران قیمت تر می تواند ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
کابل RG59 و انواع رابط های آن

عملکرد کابل وابسته به فرکانس است

هر کابل کواکسیال دارای چندین پارامتر عملکرد است که در فرکانس متفاوت است، در داده های آنها توضیح داده شده است.

این شامل مشخصات تضعیف و مدیریت قدرت است. به طور معمول، سیگنال های فرکانس بالاتر از زیان های مقاومتر بیشتر رنج می برند، از این رو تضعیف بیشتر است.

علاوه بر این، در برخی از فرکانس های به اندازه کافی بالا، یک کابل کواکسیال شروع به عمل به عنوان موجبر، و یک خط انتقال حالت بسیار ضعیف است.

این به عنوان فرکانس قطع شده شناخته شده است، و باید به خوبی بالاتر از بالاترین فرکانس هر سیگنال انتقال مورد نظر باشد.

انواع کابل کواکسیال را بشناسید

کابل کواکسیال یک نوع محافظ کابل است که یک هادی داخلی را احاطه شده توسط لایه های عایق متمرکز که توسط محافظ هدایت کننده احاطه می کند. کابل کشی شامل سیم فولادی CLAD مس است که جریان سیگنال الکتریکی را انتقال می دهد که می تواند تصویر، صوتی و سایر اشکال داده ها را حمل کند.

مواد لایه ی عامیانه شامل انواع مختلف پلیمرها و نوارهای فلزی یا کامپوزیت های پلیمری آلومینیومی است که برای جلوگیری از دخالت سیگنال طراحی شده اند.

کابل در یک روکش بیرونی عایق بندی شده، بسته به نوع کاربرد، از پلی اتیلن پایدار UV (PE) یا پلی وینیل کلرید بازدارنده شعله (PVC) بسته بندی شده است.

هر دو کت PE یا PVC در طول نصب و نگهداری از کابل نصب شده از هسته محافظت می کنند.

انواع کابل کواکسیال

RF VS RG

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
همه چیز در مورد کابل کواکسیال

انواع کابل های Coaxial RF و RG هر کدام از روزهای اولیه تلویزیون کابلی و انتقال رادیویی هستند. RF برای فرکانس رادیویی ایستاده و در ظهور تلویزیون کابلی، زمانی که آن را برای حمل سیگنال های آنالوگ در اکثر نصب های ویدئویی خانه طراحی شده بود، تصور می شد . از مشخصات نظامی طولانی منسوخ شده برای ‘راهنمای رادیویی’ است. اعداد اختصاص یافته غیر توالی هستند و با مشخصات اصلی RG مطابقت ندارند. اعداد امروز، با این وجود، برای الزامات برنامه خاص هستند.

RF

کابل های کواکسیال RF برای انجام سیگنال های فرکانس رادیویی استفاده می شود. به طور خاص، برای برنامه های کاربردی که فرکانس های رادیویی را در محدوده چند مگا هرتز تولید می کند. آنها کابل ورودی استاندارد برای تلویزیون ها را در نظر گرفته اند و توسط پین تک آشنا شناخته می شوند که به ورودی RF بر روی یک دستگاه متصل می شوند.

RG 6

کابل های Coaxial RG 6 از هادی های بزرگتر استفاده می کنند که برای ارائه کیفیت بهتر سیگنال طراحی شده اند و سیگنال های سطح GHZ را به طور موثر کنترل می کنند. آنها از یک سیم سنج سنگین تر با عایق بندی و محافظ تنظیم شده برای پهنای باند بالا، برنامه های فرکانس بالا مانند اتصالات اینترنتی، تلویزیون کابلی و سیگنال های ماهواره ای ساخته شده اند.

به منظور خرید کابل کواکسیال در سال 1401 با بهترین کیفیت با کارشناسان ما با شماره ۰۲۱۳۳۹۹۳۷۳۴ تماس بگیرید.

modir

Write a Reply or Comment

19 + 6 =