مارس 26 2022 0دیدگاه

دوام کابل کواکسیال چقدر است؟

دوام کابل کواکسیال را چطور می توان براورد کرد؟ کابل کواکسیال چه ویژگی هایی دارد؟

در مطالب قبلی شما را با خرید کابل کواکسیال در سال 1401 آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

دوام کابل کواکسیال چطور است؟

کابل های کواکسیال سیم های الکتریکی هستند که سیگنال ها را از نقطه A به نقطه B انتقال می دهند. آنها به دلیل لایه عایق آنها که باعث کاهش تداخل الکترومغناطیسی می شوند، محبوب هستند. کابل های کواکسیال در محیط های مختلف محکم هستند، هر نوع متفاوت محافظت می شود، بنابراین می تواند اطلاعات را به طور موثر انتقال دهد. دوام کابل کواکسیال بسیار طولانی است. اگر به خوبی از این نوع کابل ها استفاده شود می بینید که دوام کابل کواکسیال بسیار بالاست و می توانید سال ها بدون مشکل از این کابل استفاده کنید.

دوام کابل کواکسیالمهم ترین کاربرد های کابل کواکسیال

دو دسته اصلی از این کابل ها وجود دارد: آنهایی که با مقاومت الکتریکی 75 اهم و آنهایی که با 50 اهم عمل می کنند. سیم های 75 OHM عمدتا برای ویدیو استفاده می شود، در حالی که 50 OHM کابل برای داده ها و ارتباطات استفاده می شود.

از دو دسته، تقریبا چهار نوع مختلف کابل کواکسیال وجود دارد. شما می توانید آنها را در اطراف خانه یا دفتر برای تلویزیون، اتصال تلفن و سایر امکانات روزانه استفاده کنید. هر نوع (RF، RG 6، RG 59 و RG 11) بهترین شرایط را در شرایط مختلف و برای اهداف مختلف انجام می دهد. رطوبت و کشش می تواند بر دوام کابل کواکسیال موثر باشد.

یک کابل کواکسیال یک سیم هادی مسی است که توسط لایه های عایق محصور شده است که از اختلال از طریق فرکانس های رادیویی اطراف و تداخل الکترومغناطیسی جلوگیری می کند. سیگنال الکتریکی از طریق هادی جریان دارد، حمل ویدئو و داده ها را به یک تلویزیون می کند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
چگونگی اتصال کابل RG59به رابط های BNC

کابل کواکسیال یک سیم فولادی پوشش داده شده مس به عنوان هسته مرکزی ساخته شده است که سیگنال فرکانس بالا را حمل می کند. این سیم توسط یک عایق دی الکتریک، اغلب ساخته شده از پلاستیک، که فاصله ثابت بین مرکز هدایت مرکز و لایه بعدی را حفظ می کند، احاطه شده است.

این عایق با یک روکش فلزی ساخته شده از مس بافته شده، آلومینیوم یا دیگر فلز پیچیده شده است. این از تداخل الکترومغناطیسی خارج می شود. لایه نهایی یک بسته بندی لاستیکی است که تمام پیکربندی را عایق بندی می کند.

کابل کواکسیال را می توان در کاربرد های داخلی و در فضای باز با چند تفاوت استفاده کرد. کواکسیال مورد استفاده در خارج از منزل نیاز به عایق اضافی برای محافظت از سیم از خورشید و رطوبت دارد.

کابل های استفاده شده برای استفاده در فضای باز ممکن است در خارج از خانه شما به یک ظرف ماهواره ای یا جعبه کابل در گوشه اجرا شوند. کابل باید به اندازه کافی محافظت شود تا بتواند دیتا ها را به خوبی انتقال دهد.

کابل کواکسیال چگونه کار می کند؟

یک کابل کواکسیال یک سیگنال را حمل می کند که در سراسر سیم مسی مرکزی و همچنین سپر فلزی قرار دارد. هر دوی این هادی های فلزی یک میدان مغناطیسی تولید می کنند. عایق ها سیگنال ها را از تماس با یکدیگر یا لغو یکدیگر می کنند.

عایق ها همچنین سیگنال را از میدان های مغناطیسی خارج می کنند. در نتیجه، سیگنال در فاصله های طولانی با تداخل کمی یا از دست دادن سیگنال حمل می شود.

کابل کواکسیال توسط اپراتورهای کابلی، شرکت های تلفن و ارائه دهندگان اینترنت استفاده می شود. اگر تلویزیون کابلی دارید، کابل کواکسیال نصب شده در خانه خود دارید.

کابل های کواکسیال نیز برای اتصال VCRS به یک تلویزیون استفاده می شود یا مجموعه تلویزیونی خود را یا جعبه مبدل دیجیتال خود را به یک آنتن شخصی متصل می کنند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
آشنایی با نحوه تعمیر کابل کواکسیال

استفاده گسترده کابل کواکسیال در خانه های بی شماری باعث شده است که کابل کواکسیال برای بسیاری از آنها به یک چشم انداز آشنا باشد.

از اوایل قرن بیستم، هنوز هم توسط اپراتورهای کابل، شرکت های تلفنی و ارائه دهندگان اینترنت برای انتقال ارتباطات – Data ، Video و Voice استفاده می شود. به دلیل انتقال قابل اعتماد و دقیق آن ذکر شده است.

کابل کواکسیال دارای یک کابل هادی داخلی است که توسط یک لایه عایق احاطه شده است ، که دارای محافظ رسانا در اطراف آن است. برای برخی از کاربرد ها ، حتی روکش بیرونی کابل ممکن است عایق بندی شود. هادی مرکز دارای سیگنال الکتریکی است. طراحی محافظ کابل امکان انتقال سریع داده ها را از طریق هسته مس آن بدون دخالت در فاکتورهای محیطی فراهم می کند.

مجامع کابل کواکسیال به راحتی نصب شده و فوق العاده بادوام هستند. از آنجا که این بهترین عملکرد را در مسافت های کوتاه تر انجام می دهد ، کابل کواکسیال برای نصب خانه و شبکه های انتقال داده های متوسط ​​به طور ایده آل مناسب است. از دست دادن سیگنال در هنگام استفاده از کواکسیال در مسافت های زیاد ، یک ضرر است و نشت سیگنال مستعد وارد شدن به نقاط ورود یا خروج است ، یعنی در نقطه تماس بین اتصالات ماده و نر است. نشت باعث آسیب می شود و سیگنال برفکی می شود. نوسانات سرعت در شبکه های باند پهن نیز می تواند در انتقال داده ها در دوره های استفاده زیاد رخ دهد.

  • مزایا کابل کواکسیال

بسیار بادوام

در فاصله کوتاه بهترین عملکرد را دارد

  • معایب کابل کواکسیال

از دست دادن سیگنال در فاصله طولانی

نشت سیگنال در نقاط خروج

نوسانات سرعت در استفاده سنگین

کابل کواکسیال معمولاً توسط اپراتورهای کابل ، شرکتهای تلفنی و ارائه دهندگان اینترنت در سراسر جهان برای انتقال داده ها ، فیلم ها و ارتباطات صوتی به مشتریان استفاده می شود. همچنین از آن به طور گسترده در خانه ها استفاده شده است.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
آیا می توان از کابل RG59 برای تلویزیون ماهواره ای استفاده کرد؟

این مدت طولانی به عنوان یک فناوری (از اوایل قرن بیستم) وجود دارد و مزایای مفرد بسیاری برای انتقال قابل اعتماد و دقیقی دارد.

همچنین محدودیت هایی دارد که باعث می شود در بعضی موارد توسط کابل فیبر نوری ، کابل دسته یا گاهی اوقات توسط سیگنال های بی سیم جایگزین شود.

نکته اصلی موفقیت کابل کواکسیال طراحی محافظ آن بوده است که به هسته مس کابل اجازه می دهد تا داده ها را به سرعت منتقل کند ، بدون اینکه در برابر تداخل یا آسیب از عوامل محیطی تسلیم شود.

سه اندازه متداول کابل  RG 6 ، RG 11 و RG 59 است:

RG مخفف ‘راهنمای رادیو’ است. تعداد نسخه های مختلف کابل RG به قطر (59 معنی .059 ، و 6 معنی .06 و غیره) اشاره دارد. آنها همچنین کابل های RF نامیده می شوند که مخفف ‘فرکانس رادیویی’ است.

اکنون بیشتر COAX غیر صنعتی به RG 6 شناخته می شود، اما نصب کننده ها ممکن است از کابل ضخیم تری مانند RG 11 استفاده کنند.

کابل های RG مورد استفاده در خانه ها باید 75 اهم امپدانس باشد.

بیشتر اتصالات سبک F هستند ، اما ممکن است سیستم شما از اتصالات نوع N استفاده کند. چندین نوع اتصالات نوع F برای کابل های RG 6 وجود دارد:

  • اتصالات فشرده سازی
  • پیچ روی اتصالات
  • اتصالات سبک Crimp

برای برقراری ارتباط ، به یک کانکتور نر و ماده از همان نوع نیاز خواهید داشت. اتصالات نر سیم مرکزی را به خود اختصاص داده اند ، در حالی که اتصالات ماده فضایی برای سیم مرکزی دارند.

توجه داشته باشید که کابل های کواکس گاهی اوقات نشت سیگنال را به نام Ingress یا Egress دارند.

برای خرید کابل کواکسیال با مناسب ترین قیمت با کارشناسان ما با شماره ۰۹۰۲۴۳۷۸۰۴۹ تماس بگیرید.

modir

Write a Reply or Comment

15 − 7 =