دسامبر 01 2021 0دیدگاه

تفاوت کابل کواکسیال با کابل RCA در چیست؟

ایا می دانید تفاوت کابل کواکسیال با کابل RCA در چیست؟ کدام یک بهتر هستند؟ اگر خیلی سر از فناوری کابل ها در نمی آورید انتخاب و خرید کابل ها می توانند بسیار گیج کننده باشند.

در مطالب قبلی شما را با عواملی که موجب خرابی کابل کواکسیال می شوند آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در خصوص تفاوت کابل کواکسیال با کابل RCA اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

تفاوت کابل کواکسیال با کابل RCA

همه کابل ها بسیار شبیه به یکدیگر به نظر می رسند، اما اغلب کاربردهای بسیار متفاوتی دارند. سه مورد از رایج ‌ترین کابل‌هایی که در چند دهه گذشته در مورد کابل‌ها صحبت می‌شود، کابل‌های کواکسیال، کابل‌های نوری و کابل‌های RCA هستند که برای مدت طولانی جزء اصلی بسیاری از خانواده‌ها بوده ‌اند.

با این حال، همه آنها برای موارد مختلف استفاده می شوند و کاربردهای متفاوتی دارند. بنابراین، بیایید نگاهی به کابل های کواکسیال، نوری و RCA بیندازیم و کمی بیشتر در مورد آنها بیاموزیم.

تفاوت کابل کواکسیال با کابل RCAکابل RCA چیست؟

اگر بیش از 21 سال سن دارید، احتمالاً در دوران کودکی خود کابل‌های RCA را دیده اید. بچه‌های کوچک‌ تر ممکن است کابل‌های RCA را ندیده باشند، اما در گذشته از آن‌ها برای چیزهایی مانند ضبط‌ کننده‌های VHS استفاده می‌ شد (به این معنی که تقریباً هر خانه‌ ای این کابل‌ها را همراه با تلویزیون خود داشت).

آیا کابل های RCA هنوز استفاده می شود؟

اگرچه کابل ‌های RCA تا حد زیادی به نفع کابل‌ های HDMI نادیده گرفته شده‌اند، اما این بدان معنا نیست که آنها کاملاً منسوخ شده‌اند. در واقع، آنها هنوز هم در محیط‌های مختلف استفاده می‌ شوند و کاربرد اصلی آنها احتمالاً با دوربین فیلمبرداری است. دلیل این امر این است که از این طریق، شما کابل های جداگانه برای صدا و تصویر (2 برای اتصال صدا و 1 برای اتصال تصویر) دارید. با دوربین‌های فیلمبرداری ارزان‌ تر، خواهید دید که از کابل RCA معمولی استفاده نمی ‌کنند، که امکان سه کانال مجزا و ضبط با کیفیت بالاتر را فراهم می‌کند. با دوربین های فیلمبرداری ارزان، آنها معمولاً انتقال با کیفیت پایین تری دارند و این به دلیل عدم وجود جک 3 کانال است.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
پورت فورواردینگ با استفاده از کابل RG59

اگرچه ما RCA ها را کابل RCA می نامیم، اما در واقع به کانکتور اشاره می کنند، نه خود کابل. کابل های RCA اطلاعات مختلفی را به هم منتقل می کنند. در حالی که کابل های قرمز و سفید روی انتقال صدا متمرکز هستند، کابل زرد داده های ویدئویی را حمل می کند. همچنین باید تفاوت بین دو نوع اتصال RCA را در نظر بگیرید. به طور معمول، به یک RCA کامپوزیت اشاره کرده یم که رایج ترین است (قرمز، زرد و سفید). با این حال، یک کانکتور RCA نیز دریافت می کنید.

کابل های کواکسیال

برخلاف کابل‌های RCA که ممکن است دوره‌ی اصلی استفاده خود را داشته باشند، امروزه ما هنوز به ‌شدت از کابل‌های کواکسیال استفاده می‌کنیم. آنها برای مواردی مانند مودم‌های کابلی و گیرنده‌های ماهواره‌ای استفاده می‌شوند. داشتن یک کابل کواکسیال خوب در خانه بسیار مهم است.

هر دو کابل کواکسیال و RCA به طور گسترده در هنگام اتصال قطعات صوتی یا تصویری مانند پخش کننده های DVD، تقویت کننده ها، بلندگوها و پروژکتورها استفاده می شوند. کابل‌های کواکسیال معمولاً برای اتصال جعبه‌های ماهواره و کابل به تلویزیون استفاده می‌شوند، در حالی که RCA بیشتر در اتصالات استریو دستگاه‌هایی مانند پخش‌کننده CD/DVD یافت می‌شود.

کابل کواکسیال از یک هادی مرکزی استفاده می کند که توسط عایق و محافظ احاطه شده است که تداخل سیگنال های خارجی را کاهش می دهد. کابل های کواکسیال همچنین از یک هادی زمین برای محافظت از سیگنال در برابر تداخل داخلی استفاده می کنند. کانکتورهای انتهای کابل اندازه های متفاوتی دارند اما شکل یکسانی دارند تا در صورت لزوم به راحتی بتوان آنها را با سیم متقاطع نصب کرد.

در این حالت بر عملکرد اتصال تأثیر نمی گذارد زیرا مانند تقویت کننده یا بلندگو برق از این کابل ها عبور نمی کند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
چه عواملی باعث خرابی کابل کواکسیال می شود؟

کابل های کواکسیال هنوز هم استفاده می شود؟

همانطور که گفتم امروزه کابل کواکسیال هنوز استفاده می شود. چند دلیل وجود دارد که چرا کابل های کواکسیال به شدت مورد استفاده قرار می گیرند، که عبارتند از:

قیمت تولید کابل‌ های کواکسیال بسیار ارزان است، که آنها را به یک انتخاب عالی تبدیل می‌ کند (مخصوصاً با توجه به اینکه معمولاً فاصله زیادی با کابل کواکسیال نیاز است).

نصب آسان نصب کابل های کواکسیال بسیار آسان است، که به راحتی می توان از سیم کشی آنتن تلویزیون به راحتی متوجه شد. نه تنها نصب آنها آسان است، بلکه به راحتی می توان طول آنها را نیز افزایش داد، که این یکی دیگر از عوامل مهمی است که باید در نظر گرفت.

ظرفیت کابل های کواکسیال قادر به انتقال مقادیر خوبی از داده ها هستند که آنها را به انتخاب خوبی برای یک کابل معمولی تبدیل می کند.

اینها همه بخش های خوب یک کواکسیال هستند، با این حال آنها یک اشکال اصلی دارند. این به این دلیل است که آنها از یک اتصال الکتریکی استفاده می کنند که می تواند باعث وزوز شود.

این یک مشکل بسیار رایج در کابل های کواکسیال است.

تفاوت کابل کواکسیال با کابل RCAکابل های نوری

کابل‌ های نوری می‌ توانند هم داده‌های صوتی و هم داده‌های تصویری را انتقال دهند، که آن‌ها را با اکثر انواع کابل‌های دیگر کمی متفاوت می ‌کند.

به طور معمول، آنها گرانتر از کابل کواکسیال استاندارد شما هستند، که ممکن است باعث شود برخی افراد ترجیح دهند کابل کواکسیال را انتخاب کنند.

کابل‌های نوری با فرکانس‌های بسیار گسترده‌ تر نسبت به کابل‌های کواکسیال کار می‌کنند، اما این لزوماً به این معنی نیست که آنها انتخاب بهتری نسبت به سایر اشکال کابل هستند. بسیاری از برندهای بزرگ مانند Logitech و Razer از کابل های نوری استفاده می کنند.

اگر می‌ خواهید بهترین صدای ممکن را دریافت کنید، واقعاً تفاوت زیادی بین کابل‌های نوری و کواکسیال وجود ندارد. با این حال، کابل‌های نوری کمتر برای انتقال داده‌های ویدئویی استفاده می ‌شوند و تا حد زیادی با کابل‌های HDMI جایگزین می ‌شوند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
آیا می توان از کابل RG59 برای تلویزیون ماهواره ای استفاده کرد؟

بهترین چیز در مورد Amazon Basics چیست؟ خوب، آنها طیف گسترده ای از گزینه های مختلف را در دسترس دارند. این بدان معنی است که شما طیف گسترده ای از کابل های کواکسی با طول های مختلف برای خرید دارید. این به این معنی است که می  ‌توانید به راحتی هر طول کابلی را که می‌خواهید بدون نگرانی در مورد زیاد بودن کابل به دست آورید، زیرا آنها آن را در طول‌های مختلف می‌سازند.

مانند بسیاری از کابل های کواکسی، این کابل دارای محافظ آلومینیومی است. همانطور که انتظار داشتید، این برای محافظت از کابل شما در برابر آسیب طراحی شده است. این می تواند به بهبود تجربه شما در هنگام تماشای HDTV کمک کند، زیرا تا زمانی که همه چیز را به درستی تنظیم کرده باشید، به طور مداوم نیازی به بررسی سیگنال ندارید.

یکی دیگر از چیزهای خوب در مورد این کابل ها این است که اتصال آنها نیز بسیار آسان است و برای اتصال آنها به هیچ ابزاری نیاز نخواهید داشت. اگر به دنبال چیزی ساده برای استفاده هستید، این کابل های ارزان قیمت انتخاب خوبی خواهند بود.

کابل کواکسیال دیجیتال Postta

اگر گزینه ارزان دیگری برای کابل کواکسیال را مد نظر دارید، ارزش دیدن این Postta Coax را دارد. از نظر طراحی بسیار شبیه به آمازون Basics کواکسیال است، اما گزینه ارزان مناسب دیگری را ارائه می دهد.

شما می توانید این یکی را در انواع مختلف در طول های بین 4 متر تا 100 متر انتخاب کنید، بنابراین می توانید بسته به نیاز خود هر اندازه ای را که می خواهید تهیه کنید.

و با قیمت ارزان، یک کابل کواکسیال مناسب دریافت می کنید.

برای خرید کابل کواکسیال با کارشناسان ما با شماره ۰۲۱۳۳۹۹۳۷۳۴ تماس بگیرید.

modir

Write a Reply or Comment

3 × پنج =