آگوست 31 2020 0دیدگاه
کابل کواکسیال

مقایسه کابل کواکسیال با کابل های بهم پیچیده

Rate this post

همانطور که می دانید کابل کواکسیال از جمله کابل های بسیار کاربردی برای انتقال دیتا ها و اطلاعات می باشد و انواع مختلفی دارد.

در مطالب قبلی شما را با نحوه خرید کابل کواکسیال آشنا کردیم.

در ادامه همراه ما باشید تا در تفاوت کابل های بهم پیچیده با این نوع کابل ها اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

سه نوع کابل عمده در شبکه های تجاری وجود دارد: کابل کواکسیال، کابل فیبر نوری و کابل بهم پیچیده.

هر یک از این کابل ها متفاوت اند و ممکن است برخی از فناوری ها با کاربردهای مختلف مناسب تر باشند. برای استفاده تجاری، کابل کواکسیال اغلب بر کابل کشی سیم بهم پیچ خورده ترجیح داده می شود. با این حال، شبکه های داخلی به دلیل کم هزینه بودن و سرعت آن هنوز هم می توانند از کابل بهم پیچ خورده استفاده کنند.

تفاوت عمده بین کابل کواکسیال و کابل های بهم پیچیده

  • کابلهای کواکسیال معمولاً برای تلویزیون کابل و اتصالات اینترنتی استفاده می شوند.
  • از کابل های بهم پیچ خورده معمولاً برای اتصالات تلفنی استفاده می شود.
  • کابل های کواکسیال از طول بیشتر کابل پشتیبانی می کنند.
  • کابل های بهم پیچ خورده نازک تر و ارزان تر هستند.
  • کابل های کواکسیال بهتر از تداخل محافظت می کنند.
  • کابل های بهم پیچ خورده سرعت انتقال بالایی را ارائه می دهند.

یک کابل بهم پیچیده و کابل کواکسیال عمده مربوط به محافظ است. اگرچه کابل های کواکسیال گران تر هستند، اما از طول کابل های طولانی تر پشتیبانی می کنند زیرا بهتر محافظت می شوند. این محافظ برتر مانع از عبور و مرور و سایر اختلالات در ترافیک می شود. در مقایسه بین کواکسیال و کابل های پیچیده شده، کابلهای کواکسیال قادر به انتقال بیش از 80 برابر مقدار داده بیشتر می باشند.

به همین دلیل، کابل های کواکسیال تقریباً همیشه برای ارتباطات با سرعت بالا، از جمله اینترنت، کابل و خدمات ارتباط از راه دور استفاده می شوند. همانطور که گفته شد، کابل های جفت پیچ خورده همچنان در شرکت های ارتباط از راه دور استفاده می شوند زیرا قدیمی ترین نوع کابل هستند.

نصب آنها هنوز هم بسیار مقرون به صرفه و سریع است و اگر سازمانی از کابل های بهم پیچ خورده در شبکه داخلی خود استفاده کند، تأخیر زیادی را تجربه نمی کند. در حال حاضر بسیاری از سیستم های تلفنی از کابل های بهم تابیده به جای کابل هم محور یا اترنت استفاده می کنند زیرا برای داده های صوتی بیش از حد کافی است، به ویژه با شرکت هایی که حجم قابل توجهی از تماس ها را نمی گیرند.

کابل های کواکسیال و پیچ خورده در مقابل کابل های فیبر نوری

علاوه بر کابل های بهم پیچ خورده و کواکسیال، کابل های فیبر نوری نیز در بازار هستند. کابل های فیبر نوری به طور کلی می توانند داده های بیشتری نسبت به کابل های پیچ خورده یا کواکسیال داشته باشند، و همچنین بسیار با دوام هستند، همچنین ارزان هستند و به راحتی قابل اجرا می باشند. اکنون بسیاری از شرکت ها در حال انتقال کابل های کواکسیال خود به کابل های جفت تابیده برای ارتقا networks شبکه های خود هستند.

با این وجود، اگر سیستمی از قبل روی ستون فقرات کابل های کواکسیال یا پیچ خورده در حال اجرا است، ممکن است هیچ مزیتی برای اجرای کابل های فیبر نوری از خطوط اصلی وجود نداشته باشد. علاوه بر این، کابل های فیبر نوری می توانند گران تر باشند. کابل های فیبر نوری به طور کلی برای برنامه های مسافت طولانی که نیاز به حجم زیادی از داده ها برای انتقال سریع دارند، استفاده می شوند.

در آپدیت جدید این صفحه همراه ما باشید تا با سایر نکات مهم در این مورد بیشتر آشنا شوید.

برای خرید بهترین انواع کابل کواکسیال با کارشناسان ما در تماس باشید.

modir

Write a Reply or Comment

8 + شانزده =