کابل کواکسیال

همانطور که می دانید کابل کواکسیال یکی از مهم ترین کابل هایی است که برای انتقال اطلاعات و دیتا ها مورد استفاده قرار می گیرد. در مطالب قبل شما را با فواید کابل کواکسیال آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد تعمیر کابل کواکسیال اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم.

مواد لازم برای تعمیر کابل کواکسیال

  • چسب حرارتی
  • کاتر کابل
  • انتصال دهنده کابل کواکسیال
  • قلموی رنگ

اگر متوجه شدید که کابل کواکسیال شما بریده یا ترک خورده است. نگران نباشید شاید نیاز نباشد تا دوبهره هزینه کنید و یک کابل جدید بخرید. با به کارگیری مراحل زیر می توانید کابل مورد نظرتان را تعمیر کنید.

مرحله اول- استفاده از چسب حرارتی

اگر کابل شما کمی آسیب دیده و بریدگی کوچکی دارد می توانید به راحتی آن را با چسب حرارتی تعمیر کنید. اگر تنها عایق کابل شما آسیب دیده و داخل آن سالم است می توانید با استفاده از یک قلموی رنگ کوچک چسب حرارتی را روی سطح آسیب دیده به خوبی پخش کنید. هنگامی که سطح آسیب دیده را کامل کاور کردید اجازه دهید تا خشک شود. اگر انتهاب کابل که به تلویزیون وصل می کنید آسیب ببیند می توانید فقط همان قسمت را تعویض کنید. این مشکلی است که برای خیلی از کابل های کواکسیال پیش می آید.

مرحله دوم- جدا کردن قسمت آسیب دیده

اگر سیم کابل آسیب دیده است. تعمیر کابل کمی زمان بر تر خواهد بود. بعد از اینکه اطمینان پیدا کردید که کابل را کشیده اید و جریان برق قطع است، با استفاده از کاتر کابل قسمت های آسیب دیده را ببرید. وقتی با دقت این کار را انجام دادید دیگر وقت آن رسیده است که وارد مرحله بعدی شوید.

مرحله سوم- انتهای جایگزین را نصب کنید.

در مطالب بعد شما را با ادامه تعمیر کابل کواکسیال آشنا خواهیم کرد.

برای تهیه بهترین انواع کابل کواکسیال با کارشناسان ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *