آوریل 20 2020 0دیدگاه
کواکسیال

مقایسه کابل کواکسیال با کابل فیبر نوری

Rate this post

آیا می دانید کابل کواکسیال چه فرقی با کابل فیبر نوری دارد؟ شما کدام یک را انتخاب می کنید؟ آیا کابل فیبر نوری مناسب کار شماست یا کابل کواکسیال؟

در این مقاله می خواهیم نکاتی در انتخاب این دو کابل را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید.

همچنین با مطالعه مطالب قبلی می توانید اطلاعات جالبی در خصوص نحوه تعمیر کابل کواکسیال به دست آورید.

کابل

کابل کواکسیال یا فیبر نوری؟

هر دو نوع کابل را می توان برای انتقال اطلاعات تصویری، صوتی و سایر داده ها استفاده کرد و هر دو می توانند مزایا و معایب مشخصی را در راه اندازی شبکه خود به شما ارائه دهند.

تصمیم گیری در مورد انتخاب بهترین کابل، بستگی به فاصله اتصال و میزان داده هایی که ارسال می شود دارد.

کابل های فیبر نوری قبل از اینکه به ریپیتر نیاز پیدا کنند، سیگنال را برای چندین مایل انتقال می دهد. ازبین رفتن سیگنال در کابل های کواکسیال بیشتر است، بنابراین شما باید برای مسافت های کوتاه تر از آن استفاده کنید.

کابل های فیبر نوری اطلاعات بسیار بیشتری دارند. کابل فیبر نوری نیز به طور قابل توجهی گرانتر است. کابل های فیبر نوری در ساختمان های مسکونی و کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

کابل های کواکسیال نصب ساده ای دارند و بسیار با دوام هستند. از آنجا که فیبرنوری انتقال داده بالاتر و سریع تری نسبت به کواکسیال دارد، آنها بهترین استفاده برای شبکه های حرفه ای، مانند آنهایی که در یک شرکت های اداری مرتبط با شبکه و یا دانشگاه ها یافت می شوند. اگر در حال کابل کشی برای ساختمان مسکونی خود هستید احتمالا از کابل های کواکسیال استفاده خواهید کرد.

بسیاری از شرکتهای امروزی از خدمات کابل برای سرویس پهنای باند تجاری خود استفاده می کنند. بزرگترین نقطه ضعف کابل های اینترنتی نوسانات سرعت است.

برای خرید بهترین انواع کابل کواکسیال با کارشناسان ما در تماس باشید.

modir

Write a Reply or Comment

18 + 17 =