آگوست 30 2021 0دیدگاه
تعمیر کابل کواکسیال

تعمیر کابل کواکسیال

برای تعمیر کابل کواکسیال لازم است تا حتما از یک متخصص حرفه ای و دوره دیده کمک بگیرید.

در مقالات قبلی شما را با همه چیز در مورد کابل کواکسیال آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص تعمیر کابل کواکسیال در اختیارتان قرار دهیم.

تعمیر کابل کواکسیال چگونه است؟

برای تعمیر این نوع کابل ها لازم است تا از متخصص حرفه ای کمک بگیرید. در اینجا می خواهیم نکاتی در خصوص مراقبت از این نوع کابل ها را به شما آموزش دهیم تا بدانید چطور از کابل های کواکسیال نگهداری کنید.

در عصر اطلاعات امروزه ، حجم عظیمی از اطلاعات از طریق کابل های کواکسیال به ما داده می شود و فضای بسیار کمی برای خطا باقی می گذارد. در

از کابل کواکسیال مناسب استفاده کنید

نصب کابل مناسب بسیار مهم است. RG 6 (‘RG’ یک اصطلاح قدیمی نظامی برای رادیو راهنما) استاندارد صنعت است ، اما ملاحظات دیگری نیز وجود دارد. از این نمودار برای تعیین اینکه کدام کابل برای کار مناسب است استفاده کنید.

تعمیر کابل کواکسیالکابل کواکسیال را باز کنید

اگر قرقره ای از کابل را در کنار آن قرار دهید و شروع به کشیدن کابل از روی آن کنید ، کابل در حالی که باز می شود پیچ ​​خورده و هنگامی که کابل را می کشید کج می شود. بهتر است قسمتی از مجرا را در مرکز قرقره بکشید و روی آن قرار دهید.

کابل کواکسیال را خیلی خم نکنید

خم شدن شدید به کابل آسیب می رساند. به این فکر کنید که یک کابل را دور قوطی قهوه بپیچید. کابل کواکسیال هرگز نباید تندتر از این خم شود. وقتی از پیچ تند اجتناب ناپذیر است ، مانند پشت پایه تلویزیون ، از آداپتور 90 درجه استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که کانکتور دارای محافظ است.

استینگرهای کابل کواکسیال را دور کنید

هنگامی که کابل کواکسیال برداشته شد ، فویل را در جای خود بگذارید ، اما بافت را جدا کنید. اطمینان حاصل کنید که حتی یکی از سیم های ریز بند به رسانای مرکزی دسترسی پیدا نکند. این همان چیزی است که افراد آن را “استینگر”می نامند ، برخورد این نوع سیم های ریز که مانند نیش حشره است بسیار برای سیگنال دهی مضر است.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
خرید کابل کواکسیال در سال 1401

از ابزار سیم کشی کواکسیال استفاده کنید

جدا کردن یک کابل کواکسیال با یک چاقوی کاربردی غیرممکن نیست ، اما آسان نیست. یک ابزار مربوطه 15 دلار هر بار نتایج سریع و کاملی را به شما می دهد. نوارهای کابل کواکسیال دارای دو تیغه هستند که یک تیغه بدون آسیب رساندن به بافت ، روکش را برش می دهد و تیغه دیگر همه چیز را به جز هادی مرکزی برش می دهد. برخی از متخصصان ترجیح می دهند هادی مرکزی را کمی طولانی بگذارند و بعد از اتصال کانکتور ، آن را کوتاه کنند (حدود 1/8 اینچ گذشته از کانکتور).

از اتصالات Strip کابل کواکسیال استفاده کنید

از فشار دادن ، پیچ خوردن و پیچاندن اتصالات کابل کواکسیال خودداری کنید. کانکتورهای Strip بهترین کار را می کنند. برای نصب اتصالات فشرده سازی به یک ابزار جمع کننده 15 دلاری نیاز دارید. اتصالات کابل کواکسیال را خریداری کنید که بتوانند بالاترین فرکانس موجود را کنترل کنند. برخی از اتصالات کابل کواکسیال ارزان ممکن است برای یک دوربین امنیتی کار کنند ، اما نه برای تلویزیون Hi Def یا سیگنال اینترنت.

حتی اگر تلویزیون Hi Def شما خوب کار می کند ، ممکن است بخواهید بررسی کنید که آیا کابل کواکسیال به سیستم اتصال زمین “متصل” شده است. اتصال به سادگی به معنی اتصال دو چیز برای اطمینان از تداوم و رسانایی الکتریکی است. در خانه ، این مهم است که سیستم الکتریکی ، سیستم های ارتباطی ، لوله های لوله کشی فلزی ، لوله های گاز فلزی و سایر سیستم های فلزی به صورت الکتریکی به هم متصل شوند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
معرفی کابل RG59

رابط کابل کواکسیال

حتی اگر تلویزیون Hi Def شما خوب کار می کند ، ممکن است بخواهید بررسی کنید که آیا کابل کواکسیال به سیستم اتصال زمین “متصل” شده است. اتصال به سادگی به معنی اتصال دو چیز برای اطمینان از تداوم و رسانایی الکتریکی است. در خانه ، این مهم است که سیستم الکتریکی ، سیستم های ارتباطی ، لوله های لوله کشی فلزی ، لوله های گاز فلزی و سایر سیستم های فلزی به صورت الکتریکی به هم متصل شوند.

اتصال الکتریکی سیستم های مختلف به یکدیگر ، پتانسیل ولتاژ مختلف (فشار) و خطرات ناشی از ضربه را که ممکن است در هنگام برخورد صاعقه یا سایر ناهنجاری های الکتریکی وجود داشته باشد ، محدود می کند. تفاوت در پتانسیل ولتاژ می تواند جریانهای قوی ایجاد کند که می تواند از طریق یک مسیر نامطلوب بین دو سیستم مختلف پرش کند.

در تعمیر کابل ساده ترین راه برای اتصال کابل کواکسیال به بقیه خانه این است که کابل ها را از طریق یک بلوک زمینی وصل کنید و سپس سیم را از بلوک به الکترود زمین (میله زمین) یا سایر نقاط اتصال مناسب زمین متصل کنید. اگر هیچ ایده ای ندارید که قسمتی از سیستم اتصال زمین خانه کجاست ، با برقکار تماس بگیرید. علاوه بر برق گرفتگی ، سیم کشی نامناسب می تواند منجر به خرابی وسایل الکترونیکی و آتش سوزی منازل شود.

کابل کواکسیال خارجی هرگز نباید به صورت جانبی یا رو به پایین و مستقیم به داخل خانه شما راه یابد. آب باران به کابل می چسبد و آن را مستقیماً در خانه شما دنبال می کند. کابل را قبل از ورود به ساختمان حلقه کنید. این حلقه نه تنها به ریختن آب کمک می کند ، بلکه کابل اضافی را برای کارهای بعدی یا تعمیرات نیز فراهم می کند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
بررسی 3 مدل کابل کواکسیال

تغذیه از طریق بوش به شما امکان می دهد یک سوراخ کمی بزرگتر ایجاد کنید تا بتوانید کابل را از طریق دیوار بدون آسیب رساندن به آن عبور دهید. قبل هر چیز پشت بوش را بچسبانید. کابل ها را با گیره یا بندهایی که با پیچ در جای خود ثابت شده اند محکم کنید. از بندهای کابل یا آویزهایی که نیاز به میخ یا منگنه دارند خودداری کنید. این احتمال خوب است که شما در نهایت میخ را روی بند از دست داده و کابل را به طور تصادفی با چکش خود محکم کنید. کابلی که توسط چکش خرد شده است کابل است که سیگنال را خراب می کند. تسمه هایی با پیچ هایی که قبلاً در جای خود قرار گرفته اند مورد علاقه حرفه ای ها هستند.

یک جعبه ولتاژ ضعیف برای کابل کواکسیال نصب کنید

قرار دادن کابل کواکسیال از طریق یک جعبه ولتاژ ضعیف بسیار آسان تر از یک جعبه برقی معمولی است. اما این تنها دلیل استفاده از آنها نیست. جعبه های ولتاژ پایین به شما این امکان را می دهند که طول اضافی سیم را بدون خم شدن بیش از حد به داخل حفره دیوار بکشند. اگر سعی کنید کابل را در یک جعبه کوچک برقی قرار دهید ، آسیب می بینید. 8 تا 10 اینچ کابل اضافی را در حفره دیوار بگذارید.

اتصالات کابل کواکسیال خوبی را فراهم کنید

اگر قسمت دی الکتریکی از قابلیت کواکسیال با کانکتور در یک سطح قرار نگیرد ، اتصال خوبی نخواهید داشت. اگر انجام آن واقعاً دشوار است ، ممکن است کانکتور اشتباهی برای کابل که با آن کار می کنید داشته باشید. RG 59 ، RG 6 و RG 6 Quad همگی به اتصالات متفاوتی نیاز دارند.

برای خرید کابل کواکسیال با کارشناسان ما با شماره ۰۲۱۳۳۹۹۳۷۳۴ در تماس باشید.

modir

Write a Reply or Comment

دوازده − 7 =