مارس 03 2020 0دیدگاه

2 فاکتور مهم در کار با کابل کواکسیال

Rate this post

آیا می دانید در زمان نصب کابل کواکسیال باید چه فاکتور هایی را مورد بررسی قرار دهید.

در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی در خصوص کار با کابل کواکسیال در اختیارتان قرار دهیم. همچنین اگر می خواهید در مورد انواع کابل های کواکسیال اطلاعاتی به دست اورید می توانید مطالب قبلی را مطالعه کنید.

نصب کابل کواکسیال می تواند به عنوان یک کار سیم کشی ساده به نظر برسد، اما چند احتیاط، نکته و نکات کاربردی در مورد نصب می تواند بعد از گذشت چند ماه تفاوت بزرگی ایجاد کند.

در حالی که کابل ممکن است هنگام نصب، عملکرد خوبی داشته باشد، عواملی مانند ورود رطوبت ممکن است باعث شود که عملکرد به مرور زمان کاهش یابد. از آنجا که کاهش عملکرد اغلب به آهستگی اتفاق می افتد، ممکن است مورد توجه قرار نگیرد تا زمانی که کاهش یابد تا جایی که ممکن است قابل استفاده نباشد.

با اتخاذ چند موارد احتیاطی ساده، می توان عملکرد نصب کابل کواکسیال RF را حفظ کرد و سرعت بسیار کمتری از تخریب را مشاهده کرد. به این ترتیب، سرمایه گذاری در کابل کواکسیال تا حد ممکن قابل افزایش است.

کابلنکات مهم در کابل کواکسیال

برای کمک به نصب این نوع کابل ها به نکات زیر توجه کنید:

انتخاب کابل صحیح

انواع زیادی از کابل های در بازار وجود دارد، و در نگاه اول ممکن است انتخاب آسان نباشد. اولین تصمیم برای ساخت، قبل از هر نصب، انتخاب امپدانس مورد نیاز است. از منبع تغذیه داخلی آنتن و فیش داخلی، 75 عدد کابل کواکس استفاده شده است. رادیو های حرفه ای، CB و آماتور روی کابل 50 اهم استاندارد می شوند. پس از اتمام این انتخاب، تصمیم بعدی احتمالاً در مورد میزان افت سیگنال قابل قبول خواهد بود.

ضد آب بودن کابل

هنگام نصب کابل از خارج، بسیار مهم است که کابل از نظر ضد آب بودن کافی باشد. این یک احتیاط واضح است، اما موردی که در تعداد زیادی از نصب به خوبی اجرا نمی شود.

با قرار دادن استحکام کافی در برابر آب و هوا، از آنجا که هرگونه رطوبت ورودی به کابل کواکس RF افزایش قابل توجهی در سطح تلفات ایجاد می کند. اگر هرگونه رطوبت به داخل ماده دی الکتریک با فاصله بین رسانا های داخلی و خارجی منتقل شود، این باعث اختلال در عملکرد دی الکتریک و افزایش سطح تلفات می شود. رطوبت همچنین باعث می شود تا بند بیرونی اکسیده شود و از هدایت بین رسانای کوچک تشکیل دهنده نوار بکاهد.

برای تهیه بهترین انواع کابل کواکسیال با کارشناسان ما در تماس باشید.

modir

Write a Reply or Comment

شانزده + یازده =