نوامبر 06 2021 0دیدگاه

چه عواملی باعث خرابی کابل کواکسیال می شود؟

چه عوامل محیطی باعث خرابی کابل کواکسیال می شود؟

در مطالب قبلی شما را با تعمیر کابل کواکسیال آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص فاکتور های مهم در خرابی کابل کواکسیال را به شما معرفی کنیم.

کابل کواکسیال RF بسیار محکم است و باید در هنگام استفاده از آن در محیط های مختلف توجه شود تا اطمینان حاصل شود که قادر به مقاومت در برابر آنها بدون هیچ گونه تخریب بی مورد در عملکرد است.

از آنجایی که کابل کواکسیال معمولاً برای مدت طولانی در موقعیت خود نصب و نگهداری می شود، لازم است اطمینان حاصل شود که محدودیت های محیطی کابل RF در نظر گرفته شده است.

لازم است جنبه های زیست محیطی کابل کواکس را درک کنید و سپس هر گونه نصب را بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

خرابی کابل کواکسیالعوامل محیطی موثر بر خرابی کابل کواکسیال

عوامل زیادی وجود دارد که کابل های کواکس را به درجات کم یا زیاد تحت تاثیر قرار می دهد.

تاثیر رطوبت و بخار آب بر روی کابل های کواکسیال یکی از مسائل اصلی کابل کواکس با توجه به محیطی که در آن کار می کند، نفوذ رطوبت است. هنگامی که وارد کواکس می شود به طور قابل توجهی عملکرد خود را کاهش می دهد و آن را غیرقابل استفاده می کند. سپس باید تعویض شود.

ورود رطوبت باعث دو اثر اصلی می شود که منجر به افزایش سطح تضعیف یا خرابی در کابل می شود.

افزایش خرابی مقاومتی اولین مورد افزایش خرابی مقاومتی ناشی از اکسیداسیون نوار است که باعث افزایش مقاومت نوار یا هادی خارجی در کابل کواکس می شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
آشنایی با فواید کابل کواکسیال

رطوبت در دی الکتریک دومین مورد افزایش خرابی ناشی از دی الکتریک است. آب جذب شده به دی الکتریک زمانی که برق از امتداد کابل کواکس عبور می کند گرم می شود. این گرما در نتیجه اتلاف برق در کابل است.

بخار آب یا حتی خود آب می تواند از راه های مختلفی وارد کابل کواکسی شود

ورود رطوبت از طریق ترمینال کابل کواکسی واضح ترین روش ورود رطوبت به کابل کواکسیال از طریق پایانه است. یک مثال بسیار خوب جعبه پایانه کوچکی است که با آنتن های تلویزیون زیادی ارائه شده است. در صورت استفاده خارجی، این محفظه های پایانه محافظت کمی در برابر عناصر ایجاد می کنند و کواکسیال به سرعت خراب می شود. حتی زمانی که از یک کانکتور برای پایان دادن به کابل کواکس استفاده می شود، اگر کواکس به صورت خارجی استفاده شود، مشکلاتی وجود خواهد داشت. تعداد بسیار کمی از کانکتورها در برابر آب و هوا مقاوم هستند، و حتی اگر ظاهراً ضد آب باشند، عاقلانه است که اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید.

به طور معمول بهترین روش استفاده از نوار خود ادغام کننده است. این نوار به شکل رول است و مانند نوار ضخیم پی وی سی به نظر می رسد اما دارای پشتی کاغذی نازکی در یک طرف برای جدا نگه داشتن هر لایه و جلوگیری از ادغام آن با خودش قبل از استفاده است.

به روشی مشابه نوار عایق استفاده می شود. نوار پشتی کنده می شود و سپس به دور هر چیزی که قرار است ضد آب شود پیچیده می شود، در این مورد یک کابل هم محور که حدود 50 درصد از عرض آن روی هر سیم پیچی همپوشانی دارد تا از آب بندی خوب اطمینان حاصل شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
دوام کابل کواکسیال چقدر است؟

هنگام استفاده از نوار، آن را کشیده نگه دارید تا تحت کشش قرار گیرد. همچنین بهتر است از انتهای نازک‌ تر کار شروع کنید، یعنی جایی که قطر هر چیزی که روی آن اعمال می‌شود کمتر است. در جایی که یک کانکتور روی کابل وجود دارد، از روی کابل شروع کنید و به سمت کانکتور حرکت کنید.

همچنین هنگام سیم پیچی اطمینان حاصل کنید که هیچ سوراخی از فضای خالی وجود ندارد که آب در آن متراکم یا وارد شود. نوار خود ادغام شونده را با هر چیزی که قرار است ضد آب شود در تماس نزدیک نگه دارید.

برای اطلاع از قیمت کابل کواکسیال با کارشناسان ما با شماره ۰۲۱۳۳۹۹۳۷۳۴ تماس بگیرید.

modir

Write a Reply or Comment

16 − 16 =