می 12 2020 0دیدگاه

خرید کابل کواکسیال

Rate this post

برای خرید کابل کواکسیال به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟ همانطور که می دانید کابل کواکسیال انواع مختلفی دارد و لازم است تا برای خرید این نوع کابل ها فاکتور های متعددی را مورد بررسی قرار دهید.

در مطالب قبلی شما را با مقایسه کابل کواکسیال با کابل فیبر نوری اشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

انتخاب کابل صحیح می تواند راه زیادی را برای برآورده کردن نیازهای یک برنامه خاص طی کند.

کابل کواکسیالراهنمای خرید کابل کواکسیال

برای خرید این نوع کابل ها لازم است تا عوامل زیر را مورد بررسی قرار دهید.

انواع کابل

در اصل دو نوع کابل کواکسیال وجود دارد که دارای امپدانس 75 اهم (Ω) هستند که بیشتر برای برنامه های ویدیویی استفاده می شوند، و آنهایی که دارای امپدانس 50 Ω هستند، بیشتر برای داده ها و ارتباطات بی سیم مورد استفاده قرار می گیرند.

کابلهای معمولی 75 Ω RG59 / U و RG6 / U ما هستند. این نوع کابل ها در قرقره های 100، 500 و 1000 پا تولید می شوند.

کابل های 50 Ω همچنین می توانید در رده های کم خطر 100، 200 و 400 سری مخصوص برنامه های بی سیم قرار گیرید. کابل های کواکسیال با ضعف پایین محافظ بسیار بهتری نسبت به همتایان سبک RG خود دارند و برای برنامه های RF مناسب ترین هستند.

عملکرد فرکانس

نکته مهم دیگر فرکانس عملکرد سیگنال منتقل شده بر روی کابل است. این ارتباط مستقیم با اینکه سیگنال تا کجا می تواند از طریق کابل با طول معین مشخص شود، برای یک فرکانس سیگنال مشخص شده و سطح قدرت است. هرچه فرکانس سیگنال بالاتر باشد، مسافت طی شده کوتاه تر است.

میرایی کابل

میرایی کابل میزان از دست رفتن سیگنال در یک فاصله خاص است. به طور کلی، هرچه فرکانس بالاتر باشد، می تواند ضعف را نیز بیشتر کند. هرچه قطر رسانای مرکزی کابل بزرگتر باشد، میرایی کمتری دارد.

برای خرید کابل کواکسیال با مناسب ترین قیمت ها می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

modir

Write a Reply or Comment

شش + 1 =