تا به امروز مقالات زیادی در مورد کابل کواکسیال برای شما تهیه نموده ایم و در سایت قرار داده ایم. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد کابل کواکسیال در اختیار شما قرار دهیم.
کابل کواکسیال با استفاده از رسانای درونی ( که معمولا از جنس مس سخت، مس استاندارد یا مس با روکش استیل می باشد ) که با لایه ای عایق پوشانده شده است و هر دوی این ها توسط شیلدی که معمولا یک تا چهار لایه دارد و فلزی می باشد، سیگنال های برق را هدایت و منتقل می کند. کابل کواکسیال توسط غلاف عایق بیرونی محافظت می شود. به طور طبیعی این شیلد بدون کاربرد می باشد و سیگنال حاوی ولتاژ به رسانای مرکزی اعمال می شود. یکی از مزیت های طراحی کابل کواکسیال این است که میدان های الکتریکی و‌ مغناطیسی محدود به دی‌الکتریک می شوند و افت بسیار کمی به بیرون از شیلد خواهند داشت. در مقابل، میدان های الکتریکی و‌ مغناطیسی خارج از کابل نیز از تداخل با سیگنال های کابل دور نگه داشته می شوند. هر چه قطر کابل بیشتر باشد و دارای شیلد های بیشتری باشد ، افت کمتری شاهد خواهیم بود. این ویژگی باعث می شود که کابل کواکسیال انتخابی مناسب برای انتقال سیگنال های ضعیفی باشد که نمی توانند در مقابل تداخل های محیطی دوام بیاورند یا برای انتقال سیگنال های الکتریکی قوی تری که نباید به ساختارها یا مدارهای مجاور نفوذ کرده یا در معرض آن ها قرار بگیرند.
کاربردهای رایج کابل کواکسیال عبارتند از توزیع سیگنال های تصویری و CATV، انتقال امواج مایکروویو و RF ، و انتقال داده های رایانه ای و سایر تجهیزات
آمپدانس کابل کواکسیال توسط ثابت دی‌الکتریک عایق درونی و شعا های رساناهای داخلی و بیرونی تعیین می شود. آمپدانس کنترل شده کابل بسیار مهم می باشد زیرا آمپدانس منبع و آمپدانس بار موجود باید مطابق هم باشند تا از حداکثر توان انتقال و حداقل پایداری نسبت موج اطمینان حاصل شود. ویژگی مهم دیگر کابل کواکسیال ، افت و میرایی آن به عنوان عملکرد فرکانسی، قابلیت کنترل ولتاژ و کیفیت شیلد می باشد.

کاربردها
از کابل کواکسیال به عنوان مسیر انتقال سیگنال های فرکانس رادیویی استفاده می شود. کاربردهای آن شامل تغذیه مسیرهای متصل به انتقال دهنده ها و گیرنده های رادیویی مجهز به آنتن، اتصالات شبکه های کامپیوتری (اینترنت)، امواج صوتی دیجیتال (S/PDIF) و توزیع سیگنال های شبکه های کابلی می باشد. یکی از مزیت های کابل کواکسیال نسبت به کابل های انتقال امواج رادیویی دیگر این است که در حالت ایده آل، میدان های الکترومغناطیس حامل سیگنال فقط در فاصله بین رسانای داخلی و بیرونی وجود دارند. این ویژگی باعث می شود که بتوان کابل کواکسیال را در مجاورت اجسام فلزی نصب کرد بدون آنکه افت توانی در سایر سیم های انتقال رخ دهد. کابل کواکسیال هم چنین از سیگنال ها در برابر تداخل های الکترومغناطیس خارجی محافظت می کند.

 

همانطور که مشاهده نمودید به کاربردهای زیادی از کابل کواکسیال اشاره کردیم و شما را با آنها آشنا نمودیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در مقالات بعدی در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقالات موجود در سایت مراعه نمایید و یا برای اطلاع از نحوه تهیه و یا قیمت کابل کواکسیال می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *