رایج ترین و متداول ترین کابل از خانواده کابلهای کواکسیال می باشد، این کابل در انواع مختلف و تحت عناوین تمام مس ، روکش مس ، تک فویل و دو فویل تولید و عرضه می شود .

تا چند سال قبل ، تولید این کابل فقط در خارج از ایران انجام می شد لیکن به دلیل تحریم های موجود و پیشرفت تکنولوژی داخلی ، تعدادی از شرکتهای داخلی نیز اقدام به تولید این کابل نموده اند. در حال حاضر علاوه بر تقسیم بندی فوق ، تقسیم به دو نوع ساده و ترکیبی یک امر متداول محسوب می شود .

از نظر ساختار کلی ، کابل RG59 شامل یک روکش PVC ، یک لایه فویل ، یک رشته شیلد بافته شده که تعداد رشته های هر دسته آن ضریبی از عدد 8 می باشد ، یک لایه فوم پلاستیکی اسفنجی شکل جهت جلوگیری از شکستن مغزی و در نهایت مغزی تمام مس با ضخامت 7/0 میلی متر می باشد .

کابل ترکیبی علاوه بر داشتن یک رشته کابل RG59 دو رشته سیم برق به ضخامتهای مختلاف نیز به همراه دارد که علت ترکیب این دو کابل ، جلوگیری از افزایش زمان انجام کار جهت کشیدن کابل برق می باشد. تنها وجه اختلاف بین این دو نوع کابل فقط داشتن 2 رشته سیم در کنار کابل کواکسیال می باشد .

از نظر کیفی ، کابلهای تولید داخل در بعضی موارد گوی سبقت را از کابل های وارداتی ربوده اند ، لیکن از نظر قیمت ، کابلهای وارداتی به دلیل عدم رعایت برخی استانداردها ، دارای قیمت فوق العاده پائینی نسبت به کابلهای تولید داخل هستند و متاسفانه زمینه ساز ورود برخی کالاهای نامرغوب به داخل بازار می شوند .

کابل RG59 معمولا در 2 امپدانس 50 و 75 اهم تولید می شوند که نوع 75 اهم آن در بازار، رایج تر است .

از نظر برند کابل RG59 ، متاسفانه نمی توان برند خاصی را بصورت قاطع بعنوان برند برتر معرفی نمود زیرا افراد سودجو با سوء استفاده از نام برندهای بزرگ اقدام به تولید کالای نامرغوب و بی کیفیت می نمایند .

کلام آخر اینکه در انتخاب کابل  RG59 هیچگاه تحت تاثیر برند و قیمت قرار نگیرید ، تنها نکته کلیدی در مورد خرید کابل RG59  توجه به کیفیت اجزاء تشکیل دهنده کابل می باشد .

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!